praca przy kompie a wzrok

napisał/a: michalwert 2007-08-29 18:02
od 2 miesiecy pracuje po przy komputerze (lcd, wczesniej uzywalem crt) ok. 8h dziennie. od czasu do czasu bolaly mnie oczy ale ostatnio sie nasililo. Okulista nic nie stwierdzil,kazal tylko kupic okulary (+0,25). Wczoraj mialem oczy troche zaczerwienione troche zostaly do dzisiaji od rana mnie pobolewaja mimo iz tylko chwile spedzilem przy komputerze. Moje pytanie brzmi czy takie okulary +0,25 moga cokolwiek pomoc? Jak dlugo ten bol sie moze utrzymywac jesli teraz nie bede wogole korzystal z komputera, tv??
napisał/a: Meszek 2007-08-30 14:01
Podobny temat już był i to parę pozycji wcześniej: http://commed.pl/topics13/praca-przy-komuterze-co-lykac-vt4218.htm

Same okulary służą raczej temu, byś mógł widzieć ostrzej i nie przemęczał nadmiernie wzroku, ale na dłuższą metę nic nie pomogą, jeśli niczego więcej nie zmienisz.

Sugeruję, byś zainteresował się zmianą ustawienia swojego stanowiska pracy. Sądząc po opisie, to właśnie to jest powodem tak gwałtownego pogorszenia się wzroku. Uwierz, te parenaście centymetrów robi naprawdę wielką różnicę ...
Unikaj dymu papierosów i jaskrawych barw. Jeśli pieczenie powraca, zrób sobie przerwę, podejdź do otwartego okna i daj odpocząć oczom. W wolnym czasie gimnastykuj je robiąc ósemki, czy po prostu nimi przewracając na różne strony.

Dodatkowym wsparciem mogą też być krople, które zlikwidują pieczenie i zaczerwienienie. Polecam zainteresować się jednym z poniższych preparatów:
- ProWzrok
- Naturapia Wzrok
- seria Visine


Pozdrawiam
--- Jakub Bartosik ---
napisał/a: michalwert 2007-08-30 16:01
"pare centymetrow robi roznice" - co masz na mysli?[/quote]