Pozostałości po zębie

napisał/a: Kyubi 2013-07-07 12:10
Witam otóż mam następujący problem, pozostały mi same korzenie w dziąśle, korona niestety ulega degradacji w większym kawałku się odłamała, wszystko było w porządku aż do czasu, gdy pojawił się ból.
Był to ząb z 3 korzeniami(dziś są już tylko korzenie) za nim są kolejne zęby, górnej szczęki, moje pytanie brzmi czy się tego pozbyć i narazić się na to że mogę stracić żeby w wyniku naruszenia, czy może po prostu to wytruć ? Kolejnym pytaniem moim jest ile takie wyzbycie się tych pozostałości kosztuje, ewentualnie zatrucie. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Dodam iż mam opuchnięte pół twarzy i stosuje aktualnie Dentasept od około 1 dnia na chwilę obecną rezultatów brak, ale pojawił się ze to katar z krwią z rana, teraz aktualnie już jest tylko sam katar, bólu raczej nie ma czuć, ale czuć dziwne rozpieranie...
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-07 13:10
1.Stan zapalny-ropny-stąd opuchlizna i może być gorzej a wizyta u dentysty jest nieunikniona.
2.Zrób zdjęcie rtg korzenia być może sam korzeń można uratować leczeniem kanałowym a na to koronka.
3.Jeśli korzenie są nie do "uratowania" trzeba usunąć nie ma innej opcji.
4.Ząbki to kosztowna sprawa.. Idź do dentysty i nie zwlekaj...Pozdrawiam.
napisał/a: Kyubi 2013-07-07 15:10
Dzięki wielkie za odpowiedz, lecz najpierw aby cokolwiek zrobić muszę się pozbyć tego obrzęku...
napisał/a: Saradas 2013-07-12 15:59
Ja na górnej piatce miałem koronę na reszcie korzenia, ale już jakiś czas temu się ona obluzowała i z miesiąc temu okazało się, że korzeń nie wytrzymał i trzeba go będzie usunąc. Wszystko robię w Poznaniu w Candeo, koszt niestety w tysiącach, ale ze względu na wiek i miejsce nie chcę robić teraz mostów - będę miał wstawiany implant, na razie mam usunięty korzeń i wstawioną masę kostną, do końca roku powinienem mieć zrobiony implant. Jesli masz stan zapalny, to najlepiej idź do dobrego stomatologa, bo rozumiem, że na razie nigdzie nie byłeś? Nie czekaj z tym, teraz może jeszcze uda się coś uratować, a później to nie wiadomo...