Poziom kortyzolu nie chcę się obniżyć :/

napisał/a: Adam912206 2015-04-22 15:00
Witam,cztery tygodnie temu zacząłem kuracje aby zbić poziom kortyzolu,stosowałem duże dawki wit C zacząłem od 1500mg a skończyłem na dawce 5000mg,do tego też brałem omega 3 po 3000mg dziennie i też witaminę z grupy b ,dziś odebrałem wynik i z poziomu 33-34 spadło zaledwie na 31,66 więc myślę że te suplementy mi po prostu nie pomogą bo tego spadku prawie w ogóle nie ma,więc proszę kogoś o konkretne porady,co konkretnie pomogło by obniżyć ten kortyzol ,może jakieś konkretne leki,Bardzo Proszę o POMOC.Pozdrawiam
napisał/a: klinacz 2015-04-22 18:48
Omega-3 można dalej brać, a witaminę C można zostawić przy 1000 mg - 1500 mg.
Co do Kortyzolu to najlepiej adaptogeny stosować takie jak: Ashwagandha, Melisa, Rhodiola, Żeń-szeń, Bazylia, Bacopa, Cordyceps, Schisandra.
Oraz aminokwas L-Teanina.

Wyżej wymienione rzeczy, mogą wspomóc obniżenie poziomu kortyzolu.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-04-22 19:03
Pytanie kluczowe brzmi: jaki jest powód podwyższonego kortyzolu.
napisał/a: Adam912206 2015-04-22 20:13
Dobre pytanie jaki powód?,na pewno nie przez stres bo to jest po prostu nie możliwe w ogóle się nie stresuje ,dj fafa jest możliwość zbadania przez co jest wysoki poziom?
napisał/a: Adam912206 2015-04-22 20:15
Ashwagandha, Melisa, Rhodiola, Żeń-szeń, Bazylia, Bacopa, Cordyceps, Schisandra z tych środków które kolega wymienił które są najlepsze?
napisał/a: klinacz 2015-04-22 20:19
Ciężko jest powiedzieć co będzie najlepsze, ponieważ każde z nich działa inaczej i na każdą osobę, również mogą działać inaczej.
Myślę, że najłatwiej będzie można spróbować z Ashwagandhą, Melisą oraz żeń-szeniem.
Melisę można zaparzać i pić, a Ashwaghandę i żeń-szeń można brać w tabletkach.

Można spróbować przyjmować STRESS CONTROL z Olimpa, ponieważ zawiera wiele adaptogenów oraz zawiera również l-teaninę.

Problemem jeszcze pozostaje przyczyna podwyższonego poziomu kortyzolu.
napisał/a: Adam912206 2015-04-23 01:39
Myślę że stosowałem bym te razem Ashwagandha, Melisa, Rhodiola i Żeń-szeń ,a czy istnieje oprócz badania krwi jakieś inne badanie żebym mógł rozwikłać od czego może być ten kortyzol wiem ze się tak trochę głupio pytam ale po prostu na tym nie znam :D stąd te pytania.Pozdrawiam
napisał/a: Adam912206 2015-04-23 01:41
stosowałbym
napisał/a: klinacz 2015-04-23 01:46
Co do badań to na chwilą obecną nic takiego nie przychodzi mi do głowy, ale najczęstszym powodem są czynniki środowiskowo-dietetyczne.

Picie dużych ilości gazowanych lub innych słodzonych napoi, oraz ogólnie czegokolwiek co zawiera duże ilości cukru zwiększa poziom kortyzolu.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-04-23 05:58
Adam912206 napisal(a):Dobre pytanie jaki powód?,na pewno nie przez stres bo to jest po prostu nie możliwe w ogóle się nie stresuje ,dj fafa jest możliwość zbadania przez co jest wysoki poziom?


To z jakiego powodu robiłes badanie kortyzolu? Masz jakieś niepokojące objawy?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-04-23 06:18
klinacz napisal(a):
Picie dużych ilości gazowanych lub innych słodzonych napoi, oraz ogólnie czegokolwiek co zawiera duże ilości cukru zwiększa poziom kortyzolu.


A masz jakieś naukowe dowody na to? Bo raczej zależność jest inna. Diety niskowęglwodanowe właśnie powodują wzrost kortyzolu i spadek testosteronu, tak na szybko:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20091182

Jeżeli mamy wysoki poziom kortyzolu, należy przede wszystkim wyeliminować stres, który jest najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy. Pomoc w stresie powinny adaptogeny własnietakie jak zostały tutaj wymienione. Nie ma najlepszego, bo zioła na każdego działają inaczej.
Zazwyczaj suplementacja to 1 gram wit. C, 250-350 mg magnezu i kompleks witamin B (ale w dawkach po 20-100 mg a nie 1-2 mg jaki kupimy w aptece. Do tego właśnie jakiś adaptogen np. Rhodioloę

Tutaj masz badanie o znaczącym spadku kortyzolu po 28 dniach stosowania Rhodioli.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19016404

Jak Cię stać to najlepszym suplementem na to jest Fosfadyloseryna.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2503954/

W tym badaniu 600 mg FS już po 10 dniach znacząco (o 35%) obniżył się kortyzol (i wzrósł testosteron)

[attachment=0:3opom492]kortyzol.jpg[/attachment:3opom492]

W tym badaniu: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1325348

również udowodniony znaczący (30%) spadek kortyzolu po stosowaniu FS.

Możesz spróbować jeszcze tego, jak nie pomoże, trzeba zrobić dobową zbiórkę moczu na zawartość kortyzolu i ew. rozszerzyć diagnostykę w kierunku guza nadnerczy.

Pozdr.
napisał/a: Adam912206 2015-04-23 17:41
Dzisiaj zakupiłem takie produkty jak Nervocol,Stress Control,Arktyczny korzeń i Melise, mam zamiar pójść za 2 tygodnie zbadać krew czy są jakieś rezultaty,a jak kolega pytał wyżej to badanie zrobiłem z tego względu gdyż trenuje na siłowni i od dłuższego czasu ok 2-3 lata zero efektów nie wiem co bym robił nic nie moge zmienić z moim ciałem,po czasie dowiedziałem się że kortyzol działa bardzo katabolicznie więc postanowiłem go zbadać i widze że na 95% to jest mój powód stagnacji