poziom beta HCG a brak okresu

napisał/a: kaede28 2014-04-30 21:20
Witam
jestem tu nowa i potrzebuję pomocy w sprawie mojego problemu, ponieważ w internecie występują sprzeczne informacje. Otóż:
Przeżywam silny stres od 3 miesięcy, schudłam też 8 kg. Wcześniej przed stresem zazwyczaj miałam 28 dniowe cykle.
W marcu okres dostałam 12( opóżnił mi się 4 dni) kolejny okres dostałam 1 kwietnia ( cykl trwał 20 dni) Badałam śluz i najpłodniejsze dni miałam 19 kwietnia, czyli jeśli dobrze rozumiem teraz trwa 11 dzień fazy lutealnej. I mam pytanie: 12 kwietnia odbyłam stosunek przerywany, czy mogłam miec wtedy płodne dni? Badanie beta hcg zrobiłam 16 dni po stosunku przerywanym wynik
napisał/a: Gracee 2014-05-05 20:52
Zaburzenia w miesiączkowaniu mogą być spowodowane stresem, spadkiem wagi, zmianą trybu życia czy odżywiania, jak również zaburzeniami hormonalnymi. Raczej nie ma konieczności powtarzania bety.
napisał/a: kaede28 2014-05-05 21:29
14 i 17 dni po stosunku przerwanym w dniu spodziewanej miesiaczki zrobiłam dwa testy oba negatywne.w sobotę dostałam plamienia, dwa dni później okres już jest normalny. W poprzednim cyklu też tak miałam tzn 2 dni plamienia 4 dni okresu i 2 dni plamienia. Jednak dla pewności powtórzyłam dziś test quixx wyszedł negatywny ( 23 dni po stosunku przerywanym). Bety chyba nie ma sensu robic i wydawac pieniądze, chociaż na pewno test z krwi byłby pewniejszy.
Ile musi upłynąc dni, by test z apteki był wiarygodny? Pani w aptece powiedziała że po ponad 3tyg od stosunku wynik jest wiarygodny. Czy któraś z Was wykonywała test quixx?
napisał/a: Gracee 2014-05-05 21:46
Nie ma sensu robić bety. Test wykonany 18-19 dni po stosunku jest wiarygodny. Jak zrobiłaś 23 dni po to możesz się na nim spokojnie opierać i ciąży nie ma.
napisał/a: kaede28 2014-05-08 18:53
Przedstawie jak wygląda obecnie sytuacja.
Dziś czyli 26 dni po stosunku przerywanym zrobiłam kolejny test pink test z porannego moczu -negatywny. Okres mi się kończy dziś jest 6 dzień teraz jest brązowe plamienie.
Ale wczoraj przyszla mi pewna myśl do głowy stosunek miałam 12 dnia cyklu, owulacje 19 dnia cyklu, faza lutealna trwała 14 dni i dostałam okres. Ale tak sobie myślę, że plemniki ponoc mogą przeżyc do 5 dni czyli 17 lub 18 dnia cyklu mogło dojsc do zapłodnienia czyli licząc od tego czasu ostatni test zrobiłam po 20 dniach. Czy nadal jest wiarygodny i czy powinnam go powtórzyc ? Naprawde jestem ciekawa jak to jest i czy jest to możliwe by test nie wykazywał jeszcze ciąży. Z tego co czytałam poziom hcg od momentu zagnieżdzenia wzrasta o około 66%. W ulotkach pisze że test można zrobic 14 dni od stosunku, ale wydaje mi się że to za wcześnie. Oświeccie mnie bo dopiero niedwano zaczęłam się tym interesowac. Ile czasu zazwyczaj upływa od zapłodnienia do zagnieżdzenia w ściance macicy.? Przepraszam za tak długi post i ilośc pytań.
tenchika jest teraz online Zgłoś do moderatora Edytuj lub usuń tę wiadomość
napisał/a: Gracee 2014-05-08 21:48
kaede85 napisal(a):... test zrobiłam po 20 dniach. Czy nadal jest wiarygodny i czy powinnam go powtórzyc ?

Po trzech tygodniach test jest wiarygodny i gdyby była ciąża to by ją pokazał. Nie widzę sensu ponownie testować.
kaede85 napisal(a):W ulotkach pisze że test można zrobic 14 dni od stosunku, ale wydaje mi się że to za wcześnie.

Najlepiej jest wykonać test tak 18-19 dni po stosunku i wówczas wykaże ciąże. Badanie z krwi można wykonać 2-3 dni wcześniej.

kaede85 napisal(a):Ile czasu zazwyczaj upływa od zapłodnienia do zagnieżdzenia w ściance macicy.?

Przyjmując, że plemniki w sprzyjających warunkach żyją średnio 5 dni to np. jeśli do zapłodnienia doszło 5 dnia ich życia to do tego czasu należy doliczyć 8-10 czas w którym zarodek powinien się zagnieździć. Tzw. hormon ciążowy jest wytwarzany od momentu zagnieżdżenia. Test na początku nie wykryje ciąży gdyż poziom hcg jest za niski. Dopiero po około 6 dniach pokarze. Tak więc reasumując 5+8+6=19 test najlepiej zrobić po tym czasie.
napisał/a: kaede28 2014-05-13 22:03
Okres skończył mi się 8 maja a trzy dni później śluz stał się jak jajko kurze jest mega rozciągliwy i bolą mnie jajniki. I zastanawia mnie dlaczego tak wcześnie pojawiła się u mnie owulacja? zaburzenia hormonalne? I jeszcze jedno pytanie czy w ciąży występuje owulacja? bo według mnie na logikę nie powinno jej byc.

Gracee napisal(a):Ile czasu zazwyczaj upływa od zapłodnienia do zagnieżdzenia w ściance macicy.?
Przyjmując, że plemniki w sprzyjających warunkach żyją średnio 5 dni to np. jeśli do zapłodnienia doszło 5 dnia ich życia to do tego czasu należy doliczyć 8-10 czas w którym zarodek powinien się zagnieździć. Tzw. hormon ciążowy jest wytwarzany od momentu zagnieżdżenia. Test na początku nie wykryje ciąży gdyż poziom hcg jest za niski. Dopiero po około 6 dniach pokarze. Tak więc reasumując 5+8+6=19 test najlepiej zrobić po tym czasie.

Test z porannego moczu wykonałam jeszcze po 24 dniach po owulacji i ewentualnego zagnieżdzenia - negatywny.
napisał/a: Gracee 2014-05-13 22:11
W 11 dc możesz mieć czas płodny i owulację bo obecny cykl może być krótszy. Nie wiadomo nigdy na początku cyklu ile dni obecny będzie miał tak więc przesunięcie owulacji może się zdarzyć. W ciąży nie ma owulacji. Testu nie ma sensu powtarzać bo jest wiarygodny.
napisał/a: kaede28 2014-05-19 17:38
Mam pytanie z trocheę innej beczki. Kiedy najwcześniej można zrobic bete HCG z krwi, by wynik był wiarygodny. I czy liczyc dni od stosunku czy od owulacji. Z góry dziękuję.