Powtórna cytologia

napisał/a: rsp02 2014-04-02 18:01
Dień dobry. 11 marca robiłam cytologię. Po kilkunastu telefonach do gabinetu powiedziano mi, że moja cytologia nie wyszła i że muszę ją powtórzyć. Na pytanie, dlaczego nie wyszła, usłyszałam, że nie wyszła czterem pacjentkom. Martwię się bardzo, bo nie wiem, czy wyszedł zły wynik i lekarz chce się upewnić i dlatego zlecił powtórzenie cytologii, a powiedziano mi, że nie wyszła bo nie chciano mnie martwić, czy cytologia nie wyszła z jakiegoś innego powodu - np. złego pobrania? Jest w ogóle taka możliwość, że to badanie może nie wyjść? Bardzo proszę o odpowiedź.
napisał/a: Ell 2014-04-03 16:34
zdarza sie, ze badanie moze nie wyjsc. Gdyby badanie bylo niepokojace, to od razu mowia. Jestesmy przeciez ludzmi doroslymi ;)
Czym mialas pobrana cytologie? Szczoteczka czy patyczkiem?

Szczerze mowiac ja bym chyba poszla zrobic gdzie indziej, skoro nie tylko Tobie nie wyszla.
napisał/a: rsp02 2014-04-03 18:51
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Trochę mi się humor poprawił. Robiłam w gabinecie u renomowanej Pani profesor, ale czym materiał był pobierany - naprawdę nie wiem. (A czym lepiej: szczoteczką czy patyczkiem?) Chodzę do Niej 18 lat i pierwszy raz wyszło nie tak. Pobierała mi również materiał na posiew i na tym wyniku też jest napisane, że badanie należy powtórzyć. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: Ell 2014-04-04 08:50
tylko szczoteczka. Patyczek czasaminie wykrywa nieprawidlowosci.