Powrót do sportu po skręconej kostce

napisał/a: opti 2010-02-07 19:25
Witam, w piątek przydarzył mi się niefortunny przypadek - podczas gry w koszykówkę źlę stanąłem, i dostałem silnego skręcenia kostki. Założono mi gips na 3 tygodnie, dostałem zwolnienie z WF na 60 dni. Pytania moje:

- Czy możliwy jest powrót do sportu (trenuję judo)? Czy będę do końca życia mieć już problemy z kostką i nogą, i nie będę mógł uprawiać żadnych sportów? Lekarz powiedział że ,,noga nie będzie już taka jak przedtem"...

- Czy w takim wypadku należy mi się jakieś ubezpieczenie?
napisał/a: dimedicus 2010-02-07 19:56
Jeśli Jesteś ubezpieczony czy klub(o ile to było w klubie) to tak
Z opisu wynika,że jest,to skręcenie stopnia III.Tu przerwa może trwać do pół roku,noszenie ortezy po gipsie przez jeszcze ok 2 miesiące.Z czasem noga wróci do sprawności i nie będzie sprawiać problemów w uprawianiu sportów.
napisał/a: opti 2010-02-07 20:10
napisal(a):nie będzie sprawiać problemów w uprawianiu sportów.


Dobrze wiedzieć... Lekarz powiedział że to poważna rzecz, dał zwolnienie na 60 dni, ale żeby przerwa trwała pół roku...? jak to możliwe?
napisał/a: dimedicus 2010-02-07 20:23
Stopa po takim urazie ma tendencję do podwinięcia się w czasie chodzenia a to powodową może dalsze pogłębianie urazu,wylewy(o bólu nie wspomnę)Dlatego ze sportami należy ostrożnie,oczywiście ćwiczenia wzmacniające będą wskazane.
napisał/a: opti 2010-02-07 21:21
Czyli jak rozumiem po dobrym leczeniu, ćwiczeniach nogi i rehabilitacji wszystko powinno wrócić do normy, i mógłbym znowu ćwiczyć?
napisał/a: dimedicus 2010-02-07 21:31
Tak
napisał/a: opti 2010-02-10 20:08
A czy gips mogę zdjąć samodzielnie po 1,5-2 tygodnia zamiast równych 3 tygodni?
napisał/a: opti 2010-02-26 15:35
Właśnie dziś zdjęto mi gips, i co zauważyłem, nad kostką, z tyłu łydki są fioletowe siniaki, ślady po wylewach wewnętrznych... Czy to normalne po zdjęciu gipsu, czy powinienem udać się do specjalisty?
napisał/a: opti 2010-07-09 10:10
Witam, to znowu ja - po moim niefortunnym przypadku minęło już pół roku, na WF spokojnie mogłem ćwiczyć, teraz są wakacje - a więc biegam i gram w piłkę.

Mam tylko jedną wątpliwość - prawa kostka (tzn. jej okolice) wydają się być większe od lewego odpowiednika... Dodatkowo, po sporym wysiłku odczuwam lekki ból, takie jak gdyby swędzenie w okolicy dawnego urazu...

Pytanie - czy to normalne? Czy może coś się źle wyleczyło, i powinienem udać się z tym do lekarza?
napisał/a: opti 2011-07-05 20:57
Witam, to znowu ja. Niedawno znowu miałem uraz prawej kostki, i tym razem lekarz zalecił mi 6 tygodni przerwy od piłki nożnej. Ale tu mam pytanie - jeżeli już po 3 tygodniach nie odczuwam jakiegokolwiek bólu, noga wydaje się być w porządku, to czy mógłbym zacząć wcześniejszy powrót do sportu? (turniej piłki nożnej)