Powracający krwiak w kolanie

napisał/a: alimak82 2011-07-01 16:25
Witam
17 czerwca bawiłam się z dzieckiem na czworakach i nagle zabolało mnie kolano, bez większej przyczyny. Gdy kucnęłam poczułam okropny ból. Minęło troszkę czasu i zaczęła tworzyć się 'miękka opuchlizna' -bagatelizowałam sprawę gdyż nie doznałam żadnego urazu. Po kilku godzinach ból był nie do wytrzymania, nie mogłam zgiąć nogi, pojechałam do szpitala gdzie ściągnięto mi 250ml krwi ze stawu. Prześwietlenie nie wykazało żadnego uszkodzenia, nie zgodziłam się na założenie gipsu (gdyż przy małym dziecku nie byłoby mi łatwo). Niestety 20 czerwca trafiłam do chirurga na kontrole, bo ciągle bolało, choć stosowałam zalecenia ze szpitala. Znów okazało się, że jest krew. Założono mi gips na 10 dni-miał pomóc. 29czerwca miałam ściągany okazało się, że znów jest krew 30ml,,,mniej ale jest i nie wiadomo skąd wycieka. Chirurg powiedział, że jeśli do poniedziałek tj. 4 lipca się nic nie zmieni skieruje mnie do szpitala na artroskopię. Wczoraj udałam się na konsultację do ortopedy, którego też zaniepokoiło moje kolano, ale powiedział, że za wcześnie na artroskopie, że to zabieg inwazyjny, żebyśmy poczekali z 2 tyg może samo się cofnie...ale krew znów jest-widział wczoraj na usg. Zalecił zupełnie co innego niż chirurg-kolano ma być bez opaski, mam je ćwiczyć, a nie jak najmniej ruszać (na tą chwilę ciężko zgiąć towarzyszy temu ból-krew również w jakiś sposób blokuje). Dziś zauważyłam, że opuchlizna jest większa. Nie wiem co robić, nie wiem od czego to jest, może ktoś miał podobny problem? Bardzo proszę o rady, obawiam się artroskopii, mam 8miesięczną córeczkę, która wymaga moje opieki, już teraz nie jest mi lekko, czy da się tego uniknąć?
napisał/a: agusiavw 2012-12-15 21:10
WITAM,
Mam podobny problem i męcze sie juz od dwóch miesiecy i ciagle powraca. Czy moglabyś mi powiedziec jakie czynnosci podjelas, jaka byla diagnoza i czy wszystko juz wrocilo do normy??Mialam kika konsultacji z ortodpedami, dwie wizyty w szpitalach i nie sa w stanie postawic diagnozy.
Moze ktos jeszcze miał podobna sytuacje??
Pozdrawiam