Powracający, bardzo mocny ból gardła+afty

napisał/a: Migolc 2014-03-06 21:44
Witam.
Jestem 28 letnim facetem, nie palę, piję 1-2 razy/miesiąc. Od 3-4 lat mam ogromny problem. To nieustannie powracający i bardzo mocny ból gardła. Boli mnie w tym miejscu, w którym jak "bekam na głos" to wydobywa się dźwięk. Przepraszam za określenie :). Byłem w sumie już u 4 laryngologów, w momencie kiedy gardło mnie bolało, i żaden nic nie widział. Mało tego, mówili, że gardło nawet nie jest podrażnione/czerwone. A ból jest taki, że rano przed wizytą herbatę piłem ze łzami w oczach... Wszyscy rozkładają ręce. Ból pojawia się raz na miesiąc, nie raz na dwa miesiące. Trwa tydzień, do dwóch. W tym czasie oczywiście następuje utrata wagi ze względu na te problemy z przełykaniem :(. Do tego praktycznie cały czas mam afty, w 99% na wewnętrznej stronie ust, czasem jest ich więcej, czasem jedna, rzadko nie ma żadnej. Przetestowałem już WSZYSTKIE DOSTĘPNE ŚRODKI NA AFTY, BEZ REZULTATÓW. Do tego wszystkiego czasami pojawiają mi się kamienie migdałkowe (tak to się zwie, wg google), nie jakieś mega duże ale są. Z własnych przemyśleń to wydaje mi się, że zbyt mocno psują mi się zęby. Dodam, że bardzo dbam o higienę jamy ustnej, już chyba bardziej nie można. Myję zęby 3-5 razy dziennie, dwiema szczoteczkami, jedną kątową-od wewnątrz, nitkuję itp. Nie wiem czy to wszystko ma coś ze sobą wspólnego ale wydaje mi się, że tak. Jeden z laryngologów z bezsilności kazał mi zrobić gastroskopię, bo może tu się coś ujawni. Trochę to odwlekam, z wiadomych przyczyn. Proszę o pomoc bo w końcu kiedyś się wykończę z tym gardłem i całą resztą... Pozdrawiam
napisał/a: joannanr1 2014-03-06 22:11
Pomysł z gastroskopią nie jest zły a nawet bardzo dobry.Często powodem problemów z gardłem jest żołądek.Zastanowiłabym się jeszcze nad celiakią , częste afty czy psucie się zębów mogą być powodem tej choroby.Ten trop też sprawdzą podczas gastroskopii.
napisał/a: Migolc 2014-03-06 23:01
Czy mogę tą sprawę wykluczyć czymś podobnym?
https://www.youtube.com/watch?v=vxeHUYp9mOU
napisał/a: joannanr1 2014-03-07 20:11
Nie wierzę w domowe sposoby diagnozowania:)
Sądzę , że Twój laryngolog ma rację i powinieneś zrobić gastroskopię i przy okazji może wykluczyć celiakię.Nie jestem lekarzem i nie wiem czy nadmierna próchnica i częste afty są wystarczającym powodem żeby podejrzewać celiakię.Myślę jednak , że warto to przy okazji sprawdzić.
napisał/a: Migolc 2014-03-10 23:19
Czy ktoś jeszcze ma jakieś pomysły/sugestie?
napisał/a: kasia971 2014-03-11 09:02
Dieta oczyszczająca organizm np. dr Ewy Dąbrowskiej.
napisał/a: Migolc 2014-03-11 09:18
O diecie raczej nie myślałem, ze względu no to, że i tak gubię kg gdy to gardło mnie boli... Staram się dobrze odżywiać, nie piję napojów gazowanych, coli/pepsi nawet nie lubię ;). Tylko sok pomarańczowy, jabłkowy, woda niegaz lub tradycyjna herbata. Jem też raczej domowe posiłki (bar mleczny), zupy i ziemniaki, frytek staram się unikać, pizzy również raczej nie jem. Restaurację chińską staram się odwiedzać raz na tydzień bądź dwa tyg. Lubię kuchnie tego typu ;). Po obiedzie zawsze jogurt itp. Ale mniejsza z tym. Jak widać, menu jest dosyć zdrowe. Planowałem żyć 110-120 lat a tu takie problemy :]. Pozdrawiam
napisał/a: kasia971 2014-03-11 09:29
Proponuje zajrzeć na stronę pani dr Ewy Dąbrowskiej ewentualnie pooglądać/posłuchać jej wykładów.
Jak sok z kartonika, restauracja chińska i frytki nawet od czasu do czasu, to nie jest to zdrowe odżywianie.
Pozdrawiam.
napisał/a: Migolc 2014-03-22 23:20
Na gastroskopię jestem już umówiony, czekam na termin. Wcześniej pisząc o zębach nie miałem na myśli próchnicy, tylko jakby zęby psuły mi się od strony dziąseł. Ogólnie wydaje mi się, że dziąsła mi się trochę obsunęły. Po cichu podejrzewam, że to będzie coś związanego z żołądkiem, kwasem, śliną itp.. Obecnie mam x aft, pod językiem, na języku, i na obu wargach. Nawet mówić porządnie nie mogę. I zęby ogólnie są zbyt żółte jak na ilość szczotkowań.
napisał/a: Migolc 2014-04-05 10:21
Witam.
Jestem po gastro. Podobno wszystko w porządku.. Masakra, myślałem, że wyjdzie jakiś refluks czy coś...
napisał/a: joannanr1 2014-04-05 22:00
Najgorzej jest jak nie cieszymy się z prawidłowych wyników , tez to przerabiałam.Cóż , musisz szukać dalej.
Zrób posiew mykologiczny i bakteriologiczny jamy ustnej.Celiakie wykluczono?
napisał/a: Migolc 2014-04-05 23:31
A z czego tu się cieszyć :/ ? Szedłem prywatnie, żeby było szybciej. 350zł, badanie mało przyjemne i nadal stoję w miejscu. Jeszcze na 99% nie pobrano u mnie wycinka, bo nic nie poczułem i wyniki dostałem praktycznie 5min po opuszczeniu gabinetu.. Miałem kiedyś robiony wymaz z jamy ustnej czy gardła (prywatnie, odpłatnie oczywiście) i pamiętam, że było coś "wzrost obfity +++" ale lekarz powiedział, że to ok..