Powracająca wysypka

napisał/a: eldoradoo 2012-02-06 19:50
Od listopada mam wysypkę na nogach. Byłam leczona tabletkami i maściami lecz po zakończeniu cyklu przyjmowania tabletek plamy mi ponownie wyskoczyły. Lekarze nie wiedzą co to jest i leczą metodą prób i błędów, bo jak twierdzą na posiew jest za późno bo już były przyjmowane leki i maści. Dopada mnie szał bo wraca mi to z podwojoną siłą. To ani nie swędzi ani nie piecze. Po poprzednich zostały mi blizny. Pomóżcie .Zdjęcia poniżej.
napisał/a: jezebel1 2012-02-06 23:20
Ponieważ tak jak Pani napisała, zmiany te były już leczone, obecny obraz nie musi być taki jak na początku. Czy mogłaby Pani powiedzieć co podejrzewali lekarze? Na co była Pani leczona i jakie leki Pani przyjmowała? Okolica podkolanowa mogłaby sugerować zmiany grzybicze, ale podudzia niestety są rzadką lokalizacją tej choroby. Czy może być to kwestia zakażenia bakteryjnego? - jeżeli tak, posiew można zrobić zawsze, niezależnie od podjętego leczenia. Czy zmiany powracają dokładnie w tym samym miejscu? Czy tylko w podobnej lokalizacji? Czy skóra łuszczy się na brzegach zmian? Przyglądając się zdjęciu można powiedzieć, że zmiany bardziej przypominają rumień (np. rumień trwały) lub wybroczyny.
napisał/a: eldoradoo 2012-02-07 14:32
Lekarze z początku podejrzewali grzybice, tyle ze zdjęcia pokazują obecne plamy a wcześniejsze czyli przed pierwszym leczeniem miałam również na rękach i narządach płciowych zewnętrznych. Zmiany nie powracają w tym samym miejscu ale w podobnej lokalizacji bardzo blisko poprzednich zmian( bo zostają blizny) A co do wyglądu to one nie wszystkie mają identyczny kształt i kolor jedne są czerwone z białym strupkiem w środków, a jedne duże okrągłe takie wysuszone, szorstkie.Złuszczają się chyba troche, bo ten strupek z nich odpada ale zaraz pojawia się nowy. Maści stosowałam takie jak Triderm, Clotrimazolum, Mycospor,Pimafucin a tabletki Flukonazole i Ketokonazol.
napisał/a: jezebel1 2012-02-08 01:02
Dostała Pani prawdziwą bombę przeciwgrzybiczą, choć sama muszę powiedzieć, że czym bardziej przyglądam się tym zmianom, tym bardziej wydaje mi się że to grzybica. Zmiany grzybicze nie pozostawiają jednak blizn (mogą zostawić przebarwienia) i nie tworzą strupów. Czy po zdrapaniu strupka pojawia sie kropla krwi? Czy zmiany złuszczające się są z wierzchu niejako połyskujące, białawe? Czy miała Pani robione ogólne badania krwi? Morfologia, glukoza, mocz?
Na podstawie obrazu Pani choroby można jeszcze podejrzewać: łupież rumieniowy, liszaj płaski, guzkowe zapalenie tętnic i ewentualnie łuszczycę. Na pewno nie jest to wysypka. Napisała Pani, że lekarze nie wiedzą co to jest. Czy była Pani u dermatologa? Czy zbadał zmiany w tzw. lampie Wooda? Wykonane były specjalistyczne badania?
napisał/a: eldoradoo 2012-02-08 11:21
Żadne badania nie były mi robione tylko wizualnie i dotykowo. Dermatolog od razu przepisał leki na grzybice, a każdą kolejną wizytą kolejne leki( w sumie to maści).Po zdrapaniu nie ma krwi. I tak jak Pan/Pani tu napisał/a z wierzchu jest białawy strupek, ale nie na wszystkich. Czy może powinnam zrobić na własną rękę posiew? Tylko czy obraz będzie niezamaskowany przez stosowanie poprzednich maści i tabletek...
napisał/a: jezebel1 2012-02-08 16:09
Konieczne jest zbadanie tych zmian przez dermatologa. Być może trzeba zmienić lekarza. Nie ma sensu robić na własną rękę posiewu, ponieważ musi Pani podać na jakie bakterie ma być wykonane badanie. Sama Pani nie będzie tego wiedzieć, a posiew kilku bakterii, które mogą odpowiadać za Pani problem wyniesie Panią wiele więcej niż wizyta u dermatologa. Co do wyników posiewu - wcześniejsze terapie mogły zmienić lekowrażliwość bakterii, ale jeżeli jest zakażenie to w 80% przypadków wyjdzie to na posiewie.
napisał/a: eldoradoo 2012-02-08 16:27
Bardzo dziękuję za pomoc i w razie jakiś wątpliwości będę pisała .