Powody spóźniania się/braku okresu

napisał/a: nicosc123456 2010-07-20 12:19
witam,

chciałem się spytać czy to jest możliwe, aby np przez podróż nie dostać okresu lub dostać go, ale bardzo mało". Mam koleżankę, która boi się, że jest w ciąży. Nie pytam się czy jest, tylko czy jest taka możliwość, żeby przez to, że tuż przed okresem wyjechała kilka tysięcy kilometrów samochodem, przez 3 dni nie śpiąc prawie w ogóle (po prostu nie było jak zasnąć), może jej się spóźniać okres. Tzn powiedziała, że jakiś tam miała, ale prawie w ogóle ją brzuch nie bolał (tylko trochę) i miała słabe krwawienie.

Ona bierze w dodatku dużo lekarstw oraz żyje w stresie ostatnio. Ciąża jest raczej wykluczona, ale ona się jednak boi...
Czy to może tak być, że te lekkie bóle oraz lekkie krwawienie to był już okres? Przeważnie ma bolesny z tego co zauważyłem a teraz słaby...
napisał/a: viki71 2010-07-20 13:08
Stres,leki a także podróż mogą rozregulować cały cykl miesiączkowy.Jeśli w podtekście jest pytanie,czy bez obaw możecie współżyć to zalecam daleko idącą ostrożność.
napisał/a: wikam2 2010-07-20 19:04
Wszystko to co opisałeś może jak najbardziej wpływac na długośc, obfitość czy regularnośc krwawienia. Stan napiecia przedmiesiączkowego, ilość krwii menstruacyjnej itp moga się zmieniać w każdym cyklu. Nie jest to raczej powód do obaw. Dużo kobiet w okresie letnim sygnalizuje takie "problemy".
Niemniej - w ciąży moga zdarzać się krwawienia bedące skutkiem implantacji, niedoboru progesteronu czy złuszczania się doczesnej ściennej sluzówki macicy. Jest to zadkośc jednak jesli istnieje prawdopodobieństwo wystapienia ciązy najlepiej dla pewności wykonac test.
napisał/a: nicosc123456 2010-07-20 21:35
Ona jest za granicą i dopiero za miesiąc będzie mogła zrobić test. Spytałem, bo chcę mieć większe powody do tego, żeby ja uspokajać. Ona się boi, że jednak mogła zajść w ciążę.

Ma w dodatku zakażenie tamtych miejsc intymnych i trochę się o nią boję. Oczywiście była z tym u lekarza i wykupiła lekarstwa - sam tego dopilnowałem, ale trochę się boję, że może być coś tam nie tak.
napisał/a: wikam2 2010-07-20 21:39
No skoro była u lekarza i dostała leki to chyba wszystko powinno być w porządku. Czasem rózne zakazenia i infekcje też mogą wpływać na menstruację.
Za granica też są testy ciążowe ;)

A czy "kolezanka" serio ma powód aby obaiwac się ciązy?
napisał/a: nicosc123456 2010-07-20 21:47
teoretycznie tak... tzn nie współżyliśmy, ale trochę nasienia mogło się dostać w okolice intymnych miejsc, tzn nie do środka, lecz na zewnątrz.
Testu raczej nie kupi, bo nie zna języka i się będzie bać/wstydzić :)
napisał/a: wikam2 2010-07-20 21:56
Ha! Czyli to jednak bliska koleżanka :D
A tak serio, nie stresujcie się na darmo. Jak dziewczyna boi się prosić o test to niech zajrzy do dużej drogerii tam powinny być testy na działach samoobsługowych. Zresztą wystarczy powiedzieć najprościej jak się da : pregnancy test, please ;)
napisał/a: nicosc123456 2010-07-20 22:18
podsumowując nie ma dużych obaw, że to jest ciążą a te nieregularności mogą być spowodowane tymi czynnikami, które wymieniłem?
napisał/a: wikam2 2010-07-20 23:09
Tak.
napisał/a: nicosc123456 2010-07-21 10:52
mam jeszcze jedno pytanie - mam nadzieję, że ostatnie :)
Czy to jest normalne, że ból menstruacyjny jest mniejszy niż zwykle?
napisał/a: wikam2 2010-07-21 11:18
Powiem Ci na swoim przykładzie : czasem brzuch przed okresem boli mnie kilka dni a czasem zaczyna boleć na 5 min przed. Czasem piersi bolą mnie 14 dni przed okresem a czasem 4. Czasem ból podbrzusza jest na tyle silny, że biorę np Apap czasem własciwie jest ledwie wyczuwalny. No i.....chyba jestem normalna :D
napisał/a: nicosc123456 2010-07-21 11:39
dziękuję bardzo za odp :)