Powiklania pooperacyjne / goraczka

napisał/a: przyszla_zona_21 2010-09-05 16:41
Witam serdecznie!
15 sierpnia trafilam do szpitala z zapaleniem otrzewnej ze wstrzasem hipowolemicznym w wyniku krwotoku wewnetrznego. Okazalo sie, ze pekla mi potezna torbiel na lewym jajniku, ktora powstala w ciagu 5 miesiecy. Zostalam zoperowana na cito. Otwarta jama brzuszna, szew niecale 20 cm, w poprzek, na wysokosci kolca biodrowego przedniego gornego. Mialam zalozony drenaz, w jamie brzusznej bylo 750 ml plynu. 24 sierpnia zdjeto mi szwy. Wszystko goi sie pieknie, choc powoli. Od 28 sierpnia mam podwyzszona temperature, ktora waha sie 37,3-37,7. Wlasciwie nie daje sie zbic lekami przeciwgoraczkowymi itp. Dodam, iz nie mam objawow grypowo-przeziebiennych. Ogolnie czuje sie i wygladam ponoc niezle. Meczy mnie jedynie temperatura. 31 sierpnia zglosilam sie do chirurga, aby upewnic sie, czy goraczka nie wynika z np. zapalenia miesnia. Mialam robione usg miesni i tkanki skornej/poskornej pod katem krwiakow, zrostow, misniakow itd. Nic nie wykazalo. Od 4 dni zaprzestalam przyjmowac leki przeciwbolowe, poniewaz nie daja rezultatow, a po drugie budze sie rano z bolem watroby. Czuje sie tez bardzo ociezala po bardziej tresciwym posilku. W szpitalu i w pierwszych dobach po wyjsciu do domu mialam temperature w normie.

I tu moje pytanie, poniewaz wizyte u internisty mam za kilka dni. Nie bylam szczepiona przeciwko zoltaczce (operacja na cito w stanie zagrozenia zycia). Obawiam sie, ze zostalam zarazona. Jakie objawy moga jeszcze na to wskazywc? Dodam, ze skora i blony sluzowe nie sa zoltawe.
Oczywiscie biore tez pod uwage inne zakazenia. Paciorkowce? Gronkowiec?


Bede niezwykle wdzieczna za odpowiedz.
napisał/a: PaniDoctorW 2010-09-05 19:32
No to jak już wiadomo żółtaczka ma objawy takie jak: żółte zabarwienie skróry, błon śludzowych i twardówek, zażółcenie spojowek staje sie widoczne jeżeli stężenie bilirubiny całkowiter w surowicy krwi przekracza 34 umol\l (2 mg/dl), zastój żółci powodujący żółtaczkę, świąd i zwiększenie enzymów wskaźnikowych cholestazy (czyli AP, LAP, GGT)

Do objawów zatrucia gronkowcem należą biegunki, gwałtowne wymioty, osłabienie krążenia (zimne ręce lub nogi), czyraki, silny trądzik, nieżyt dróg oddechowych i moczowych, zapalenie ucha środkowego, płuc, mózgu, czy bóle nadbrzusza. Jeżeli chodzi o temperaturę może być nieznacznie podwyższona, co wynika z próby obrony organizmu przed gronkowcem. Występuje również wiele przypadków obniżenia się temperatury zaraz po zakażeniu gronkowcem.
napisał/a: przyszla_zona_21 2010-09-06 08:23
Wczoraj poznym wieczorem odwiedzilam lekarza. Dostalam skierowanie na szczegolowe badania. Stwierdzil znacznie powiekszona watrobe. Boli mnie ona w trakcie siedzenia.