Powikłania po adenotomii u dziecka

monisia1984
napisał/a: monisia1984 2011-07-26 00:46
Witam przeszukałam już kilkanaście forum i nic nie znalazłam nie wiem czy tu jest dobre miejsce by o tym pisać ale warto spróbować....Więc tydzień temu mój 6letni syn miał wycinany trzeci migdał w narkozie ogólnej,po zabiegu strasznie wymiotował bo nałykał sie krwi, bardzo go bolało dostał 3 buteleczki leku przeciwbólowego dwie duże kroplówki z glukozą i lek przeciwwymiotny. Skarżył sie też na bóle głowy i karku/szyi co lekarze stwierdzili za normalne na drugi dzień wyszliśmy do domu bóle głowy nie ustawały dawałam mu duże dawki paracetamolu które pomagały na kilka godzin potem wracały ból gardła mijał nie miał gorączki ale cały czas bolał go kark/szyja miał nudności oraz ta głowa bywało że rano budził się z płaczem że go głowa boli co mnie zaczęło martwic wiec w piątek 4dni po zabiegu udałam się do pediatry na "kontrol" powiedziała że to może być skutek intubacji i odgięcia głowy podczas zabiegu i powiedziała żeby mu smarować szyje ketanolem lub fastum i mówiła żebym pojechała na kontrol do poradni laryngologii gdzie miał zabieg czyli do szpitala wiec tak zrobiłam. Tam czekając syn zwymiotował w poczekalni, oglądał go lekarz który robił zabieg stwierdził że laryngologicznie jest ok potem drugi lekarz i trzeci i ze jest ok a te bóle szyi to od zabiegu albo zapalenie ścięgien szyjnych wiec w sumie nie wiedzieli co mu jest,zalecenia takie same jak pediatry wcieranie maści które mało pomagają. A najbardziej mnie martwi fakt iż mój synek ma przechyloną głowę na prawą stronę i nie może jej wyprostować i jest coraz gorzej doszło mu jeszcze opuszczenie lewego ramienia i głowę ma skręconą jakby patrzył ciągle w lewą stronę a stoi prosto:-[ nie wiem co mam robić każdy mi mówi że mu to przejdzie a mi się wydaje że jest gorzej jutro jadę znów do szpitala na koleją kontrol i jakieś skierowanie do neurochirurga czy coś takiego nawet nie wiem kto się takimi sprawami zajmuje a w razie odszkodowania to gdzie się udać?? kogo skarżyć?? za nieudaną operację i dlaczego to spotkało mojego synka była wesoły uśmiechnięty a teraz wygląda i chodzi jak Quasimodo boję się o niego i jestem załamana:-[:-[:-[ BARDZO PROSZĘ P POMOC!
napisał/a: Peter 2011-07-26 11:30
Niewątpliwie jest problem neurologiczny. Konieczna konsultacja z niezależnym neurologiem dziecięcym. Proponuję kontakt z rzecznikiem praw pacjenta.
monisia1984
napisał/a: monisia1984 2011-07-26 15:27
DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ.Napisałam maila do rzecznika praw pacjenta.
Byłam dziś w poradni laryngologicznej poprosiłam laryngologa o skierowanie do neurochirurga stwierdził że nie potrzeba wtedy się zdenerwowałam i powiedziałam czy Pan w ogóle się przyjrzał mojemu dziecku? czy to normalne by on tak wyglądał?czy pan widzi jakie ma skrzywienie?? wtedy Pan doktor się obudził i stwierdził ze da mi skierowanie do chirurga wiec poszłam do chirurga,ten także nie wiedział co mu jest pomacał i założył kołnierz usztywniający na kilka dni i kontrol za tydzień ale czy nie powinien któryś z nich zrobić jakiegoś prześwietlenia,rezonansu czy usg?? czy innych badań nikt nic takiego nie zrobił a moje dziecko nadal cierpi i jest coraz gorzej jutro idę z nim do neurologa nie będę czekała aż mu się jeszcze pogorszy
napisał/a: Peter 2011-07-27 13:14
Absolutnie jest konieczna wizyta u neurologa lub neurochirurga.
Żenujące jest to, że pani widzi problem, a lekarz nie.
monisia1984
napisał/a: monisia1984 2011-07-27 13:40
neurolog stwierdził kręcz szyjny i przykurcz mięśni nie wiadomo dlaczego być może go zawiało w szpitalu zalecona rehabilitacja i leki przeciwbólowe. Ale będę się konsultować jeszcze prywatnie u innego neurologa.
monisia1984
napisał/a: monisia1984 2011-07-27 17:16
wynik badania RTG : Oś kręgosłupa szyjnego nie jest ustawiona prostopadle do osi podstawy czaszki.Zniesienie lordozy kręgu szyjnego. Czy zniesienie lordozy mogło być spowodowane urazem podczas operacji wycięcia migdałka??
napisał/a: Peter 2011-07-28 13:10
RTG wykazało to, co widać na zdjęciach. Niewłaściwy stan napięcia mięśni może być wskutek stanu zapalnego lub uszkodzenia nerwów. Jeśli rehabilitacja i leki przeciwzapalne i przeciwbólowe pomogą, to mamy do czynienia ze stanem zapalnym.
monisia1984
napisał/a: monisia1984 2011-07-28 13:51
a czy uszkodzenie nerwów mogło być podczas źle wykonanej operacji wycięcia migdałka?? co jest przyczyną zniesienia lordozy kręgu szyjnego??
monisia1984
napisał/a: monisia1984 2011-07-28 13:53
dodam iż leki przeciwbólowe mu na to nie pomagają
napisał/a: Peter 2011-07-29 13:00
monisia198410 napisal(a):a czy uszkodzenie nerwów mogło być podczas źle wykonanej operacji wycięcia migdałka?? co jest przyczyną zniesienia lordozy kręgu szyjnego??

Nie jestem w stanie przez internet tego stwierdzić.
napisał/a: uzaprzel 2017-05-17 22:44
monisia198410 wiem że upłynęło sporo czasu od Twojego postu, a ja szukam na internecie podobnych informacji w podobnej sprawie co Ty. Czy Twój synek jest już po wszystkim czy dalej walczycie z kręczem?