Powiklania antybiotyku Forcid 1000

napisał/a: an4kin 2009-12-03 13:21
Witam jakis czas temu 2 tygodnite temu.. zaczalem slyszec w lewym uchu szumy/piski nie przeszlo wiec po tygodniu wybralem sie do laryngologa. Laryngolog przpisal mi kropel do uszu "Cue" i antybiotyk Forcid 1000 (mialem brac przez tydzien po 2 tabletki dzinnie rano i wieczorem) Ten antybiotyk to jakas zmodyfikowana wersja penicyliny (amoksycylina+kwas klawulanowy ktory zwieksza wrazliwosc bakteri na amoksycyline) Zaczalem brac antybiotyk w piatek. W poniedzialek rano pojawila sie biegunka, Bóle brzucha, luzne stolce pozniej bole glowy zawroty i w koncu w srode zeszla mi z zoledzia penisa jakby warstwa skory i powstalo zaczerwienienie. Skory.. hmm to raczej blona? warstwa.. i tak samo pod skora ktora sie naciaga na zoledzia. W tym momencie zaprzestalem brania antybiotyku (po 4,5 dniach mialem brac 7dni) Aha na ucho mi pomoglo odzyskalme w nim sluch i piski ucichly o 70%. Ale z deszczu pod rynne, teraz mam na penisie takei zaczerwienienie znaczy sie to jest jakby skora mi zeszla bezbolesnie podczas kapieli. Tak jak schodzi skora po zbytnim opalaniu sie na sloncu. I mam taka swieza warstwe czerwona ktora sie wyroznia an tle "meijsc" gdzie nie zeszla. I tu pojawiaja sie moje obawy i pytanie czy to mzoe byc grzybica?? co powinieniem zrobic. Wrocilem do angli z urlopu 4dni temu.. i krude tu sam zostalem z tmy problemem musialbym sie zarejestrowac u lekarza itd.. a to troche potrwa.
Antybiotyk przestalem brac 24h temu i biegunka i bóle brzucha, glowy i wszytkei takei objawy juz znikly.. przypuszczam ze antybiotyk wybil wszytkie bakterie zarowno zle jak i te ochronne.. i stad moga grzyby atakowac mi penisa -.- chyba ze to jakas inna reakcja z ulotki z tego typu dzialan neipozadancyh zwiazancyh ze zmianami skornymi czytam
- Skorne reakcje alergiczne w postaci czerownych plam
- Swiad pochwy bolesnosc uplawy
- Czezki stna zapalny skory lub wysypka
Teraz lece do apteki kupic sobie jakeis probiotyki i masc antygrzybiczna
i tu pojawia sie moje nastepen pytanie czy to dorby pomysl zeby mascia smarowac zoledzia penisa?
jak nei dostane tu nic w angli to powiem mamie zeby mi wyslala clrtimazolum czy mgoe tym smarowac penisa?
a probiotyki chyab dorby pomysl.. zaszkodizc nie powinny..
ok pozdrawiam i czekam na pomoc pilnie

Sorki za wszelkei bledy ale chodzi o ptaka.. wiec jestme troche zdesperowany nie powiem =]

pozdrawiam
/Michal
napisał/a: kittie1 2010-01-19 13:00
tak mozesz smarowac "ptaka"clortimazolum 2x dziennie
tak moga to byc objawy grzybicze
przy braniu antybiotyku zaleca sie brania leku oslonowego w postaci nystatyny ktora dziala przeciwgrzybiczo
jesli objawy nie ustapia po clotrimazolum udaj sie do lekarza
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-19 18:48
kittie napisal(a):tak mozesz smarowac "ptaka"clortimazolum 2x dziennie
tak moga to byc objawy grzybicze
przy braniu antybiotyku zaleca sie brania leku oslonowego w postaci nystatyny ktora dziala przeciwgrzybiczo
jesli objawy nie ustapia po clotrimazolum udaj sie do lekarza


Objawy jak nie mineły to już na pewno był u lekarza, bo post napisany był 2 miesiące temu, więc na drugi raz pomyśl zanim coś doradzisz.