Powiększony węzel chłonny w kącie żuchwy

napisał/a: noname8 2015-08-11 17:42
Dzien dobry,

Od miesiąca mam powiększony węzeł chłonny w kącie żuchwy, tak jakby przy migdale. Mam wręcz taką gulę, którą widać gołym okiem po odchyleniu głowy. Strasznie się nakręciłam czytają informację w internecie. Wszystko pasuje do najgorszego. Ciagłe sprawdzam, czy się nie zmniejszył. Obled. Zrobilam morfologię z wymazem. Wszystko ok. Ob - 2, CRP rowniez nisko. Laryngolog zauwazyl znacznie pzrerosniete migdałki. Przez ten czas rownież pobolewało mnie gardlo, ale czy mozliwa jest infekcja przy ob i crp w normie ? Nie mam innych objawów. W piatek mam usg, ale do tego czasu oszaleję. Doadam, że węzel na początku był bolesny. Czesto go dotykam i sprawdzam czy sie nie zmniejszyl. Podobno nie należy tego robić, tylko czym to moze skutkowac ?

Proszę o rade…
Kobieta, lat 33
napisał/a: theblackcat 2015-08-13 22:43
Zbyt częste dotykanie skutkuje tym że może sie wezel powiekszyc.
Często pani na te migdałki choruje?
Jak tak to warto zrobić wymaz ale z MIGDAŁKÓW , nie z gardła .
Wraz z antybiogramem.
Na obkurczenie migdałkow dobry jest Thonsilan, wprawdzie dla dzieci ale mi obkurczył migdałki.
napisał/a: noname8 2015-08-14 21:22
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Skorzystam z rady i zakupię ten specyfik. Byłam dziś na usg. Od tygodnia czekałam na ten moment w takim strachu jakiego nie pamiętam. Usg faktycznie wykazało znacznie powiekszone węzly i to z obu stron. Jeden ma nawet ponad 3 cm, lecz są zupelnie niegrozne, odczynowe bez zmian patologicznych. Obiecałam sobie, że nie będę wiecej wyszukiwac informacji w internecie zanim nie pojde do lekarza;) Na niektorych forach takie wezly jak moje to na 100% chloniak. Moje nie dość że są duze, to jeszcze niebolesne i nieruchome ( przynajmniej ja nie czuje zeby sie daly przemieszczac. Są przytwierdzone do podloza. Chłoniak jak ta lala;) Jeśli ktoś w podobnej sytuacji czyta ten post, to chciałabym uspokoić, że pozornie groznie wygladajacy wezel chlonny wcale nie musi byc grozny. Owszem, lepiej sprawdzic, ale nie fiksowac;)

Pozdrawiam!