Powiększony węzeł chłonny i jednostronny ból gardła.

napisał/a: Glikokoniugat 2015-10-12 23:14
Witam

Od dwóch/trzech lat mam problem z gardłem. Od zawsze musiałem na nie uważać bo łatwo mogłem dostać anginy, która zawsze zaczynała się od widocznego na zdjęciu powiększonego migdała. Od wspomnianego czasu sytuacja się zmieniła, ponieważ ból gardła czy angina zaczyna się od migdałka którego praktycznie nie ma, a z tamtej właśnie strony zaczyna się jakakolwiek choroba związana z gardłem. W podobnym czasie, mniej więcej równolegle powiększył mi się węzeł chłonny po stronie gdzie brak migdałka. Czasami gdy go dotykam jest bolesny, czasem nie, jednakże zawsze pod żuchwą można wyczuć "kulkę". Morfologia w normie, EBV IgG (+), Mycoplasma pn. IgG (+), WB Borelioza wątpliwie dodatni. Miałem usuwane wszystkie cztery ósemki, myślałem że to od nich i problem rozwiąże się sam, ale niestety. Na wizycie lekarz rodzinny spytał mnie czego ja od niego chce i co on ma zrobić; dostałem kolejny antybiotyk (jak zwykle chwilowa poprawa). Lekarz prywatny przepisał Vaciclovirum, Pantoprazolum (podejrzenie refluksu), Groprinosin, Flumycon i wit. D3 (mały niedobór). Nie za bardzo wiem co mam zrobić, do lekarza rodzinnego nie mam po co iść, a do lekarzy prywatnych powoli brak funduszy, dlatego piszę tutaj. Raczej nie należę do ludzi przewrażliwionych, ale nie chciałbym umrzeć na chłoniaka w wieku 21 lat.
napisał/a: maki29 2015-11-22 12:20
czesc wydaje mi sie ze możesz mieć problem z paciorkowcem(wszechobecnym) możesz zrobić posiew języka i będziesz wiedział co powoduje czeste zapalenia gardła... groprinozin powinien pomoc w wypadku Streptococcus..