powiększony trzeci migdał u przedszkolaka

napisał/a: anagorki 2013-11-02 23:34
Mój 3,5 letni syn nie chorował często. Po pójściu do przedszkola po przebytym przeziębieniu (brał ceclor) powiększył mu się migdał- chrapanie w nocy, otwarta buzia (zbiera się pana w ustach)i kaszel z wymiotami z flegmą (teraz już rzadziej). Od prawie 3 tyg. pije Thonsilan+fanipos (wlasnie skonczyl).Zaczął w środę a w czwartek w nocy zaczął się ten męczący kaszel z wymiotami.Kaszel doszedł też w dzień.Najpierw był tylko w nocy, nagle, potem w dzień suchy a teraz mokry.Osłuchowo zawsze czysto, bez temperatury. Raz w miesiącu ribomunyl.Czy ten kaszel może wynikać z trzeciego migdała? Czy może to reakcja alergiczna na składniki syropu?Może w ogóle alergia-jestem astmatykiem i w jego wieku często chorowałam na zapalenie płuc.Astma zdjagnozowana w podstawówce-uczulenie na 25 różnych czynników więc mały jest genetycznie obciążony. Może koklusz?Badanie krwi ok oprócz zwiększonych %MONOCYTÓW, crp 0,02.Pediatra mówi że te migdałki nie są takie wielkie.Już sama nie wiem co robić.Wszystko trwa juz 4 tyg.