Powiększony policzek od zatok?

napisał/a: Koper 2017-05-01 01:10
Witam,
mam problem od kilku lat - 8-10 lat. Otóż pewnego dnia, tak po prostu, zauważyłem powiększony prawy policzek. Prawdopodobnie zauważyłem to na którymś ze zdjęć. Wcześniej, gdy o tym nie widziałem było w porządku, nie czułem się z tym źle. Jednak od kilku lat jest on widoczny, przynajmniej dla mnie. Nie widzą tej "wady" osoby których o tym nie poinformuje. Jednak gdy już dostaną taką informację, od razu to zauważają. Niby nic, jednak od niedawna rozpoczynam działania aby dowieźć czy jest to faktycznie tylko asymetria twarzy czy po prostu jest to problem związany, prawdopodobnie z zatokami. Nie odczuwam dyskomfortu z tym związanego, jednak czuję iż prawa strona twarzy jest nieco powiększona.
Prawa strona twarzy - oprócz powiększonego policzka, często mam ból prawego oka, powiększone ciśnienie w tym oku, związane z długim przesiadywaniem przed komputerem. Byłem już u okulisty, wszystko dobrze - kropelki i te sprawy. Jednak jest to prawe oko, z lewym nie mam żadnego problemu. Ponadto mam skrzywioną przegrodę nosową, nie stwarza mi to problemu, jednak taka sytuacja występuje. Innym powodem, który wydał mi się prawdopodobny to ból zęba, a dokładnie prawej ósemki, ponieważ przy ostatniej wizycie u dentysty dowiedziałem się, iż ta część uzębienia nie była leczona od 4 lat. Jestem już po zabiegu, z zębem ok, jednak policzek dalej jest powiększony.
Od zabiegu minęło 2 miesiące.
Miewam dni, w których ten policzek jest większy, niż obecnie. Nie jestem w stanie stwierdzić z jakiego powodu.... Ogólnie rzecz ujmując, strasznie mi to przeszkadza, na zdjeciach wychodzę tragicznie. Zastanawiam sie, czy nie będzie to wina zatok, które blokują mi prawą stronę twarzy. Mam zamiar wybrać się do laryngologa po skierowanie na TK głowy.
Policzek sprawia, iż mogę wydawać się nieco grubszy niż jestem w rzeczywistości. Wiem że nikt nie jest symetryczny, z tym że nie miałem tak 8-10 lat temu, to pojawiło się z jakiegoś powodu.
Mam alergię na pyłki traw, zboże - efektem jest codzienny katar przez cały rok, niezależnie od pory roku.

P.S miałem przeprowadzane specjalne badanie pracy mięśni twarzy - wszystko jest w porządku, mięśnie pracują tak jak powinny, brak jakichkolwiek różnic między prawą a lewą stroną.

Co o tym sądzicie?