Powiekszony migdal,

napisał/a: misia0074 2009-01-22 11:36
Witam serdecznie,
Chcialabym zaczerpnac porady. Dotyczy to mojego partnera. Zauwazyl u siebie 3 tygodnie temu powiekszony lewy migdal. Prawy wyglada normalnie. Ten Lewy jest nie bolesy ani nie ma zadnych objawow zapalenia gardala. Jest on wielkosci malej maliny o srednicy ok 1cm oraz brak jest na nim jakichkolwiek bialych plam ktore moglyby wskazywac na angine. Dwa tygodnie temu zglosil sie do lekarza ktory przepisal mu antybiotyk. Po dwutygodniowym leczeniu migdal sie prawie nie zmniejszyl. Dostal wiec skierowanie do specjalisty. Poniewaz mieszkamy w Anglii nie jest to takie proste poniewaz na wizyte oczekuje sie raczej dlugo. W ciagu tych 3 tygodni oczytalam sie bardzo buzo na temat takich symptomow i szczerze piszac strasznie sie nie pokoje zwlaszcza ze moj partner palil papierosy przez ostatnie 9 lat. Dodam tylko iz obecnie ma on 29 lat. Prosze o jakas porade poniewaz zwariuje ze zmartwienia.
Z gory bardzo dziekuje
M
napisał/a: maxih 2009-01-22 13:08
Witam,
Mam syna 4-letniego od 3 miesięcy chrapie, ma bezdechy.Byłam z nim u 3 laryngologów i każdy stwierdził to samo czyli przerośnięty 3 migdał i migdały podniebienne ale inne zabiegi.Pierwszy laryngolog stwierdził że trzeba usunąć 3 migdał i podciąć podniebienne.Drugi usunąć tylko trzeci i powiedział ,że nie praktykuje przycinania migdałów podniebiennych.A laryngolog nr 3 na którego się zdecydowaliśmy aby usunąć trzeci migdał ponieważ chrapanie i bezdechy są spowodowane przerostem i zatyka kanaliki nosa a podniebiennych nie kazał wycinać bo stwierdził,że później będzie miał częste zapalenie oskrzeli i płuc.W dniu 19 stycznia br.miał usuwany tylko trzeci migdał .Mieliśmy nadzieję ,że będzie miał spokojne noce a tu nie ma żadnej poprawy jest tak jak było przed zabiegiem.Mam pytanie czy te charczenie,chrapanie jest spowodowane obrzękiem,opuchlizną po zabiegu czy faktycznie migdały podniebienne powinny być podcięte.Proszę o radę ?Czy mu podać Lymphomyosot choć zaznaczam że brał go 4 tygodnie i nie było efektów?.
napisał/a: maksandmac 2009-01-23 10:35
Do MAXIH - zanim wypowie się specjalista :)
Mój syn miał również usuwany 3migdał (dwa miesiące temu) i chrapał jeszcze przez długi okres po zabiegu(pozostało również nawykowe otwieranie ust , nad którym trzeba popracować :).To wymaga czasu,przerośnięte migdały trzeciego stopnia zazwyczaj zostawiaj lekkie wklęśnięcie ,nam lekarz powiedział ,że po 2-3miesiącach będzie dobrze ,z tym że u nas boczne nie stanowiły zagrożenia.Tak się składa,że mamy wśród znajomych trójkę chłopców w wieku pięciu lat i wszyscy mieli podobne problemy z powiększeniem bocznych,ale ostatecznie żadnemu z nich ani nie podcinano ani nie wycinano w ogóle bocznych i po wycięciu samego trzeciego są w bardzo dobrej formie.Ważna jest diagnostyka i wymazy.Zresztą każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie .
Lymphomiosot jak najbardziej wskazany ,ale 4tyg.to stanowczo za krótko(nam zalecano 2m-ce).
Powodzenia!