Powiększony Mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy

napisał/a: Przem23 2013-08-04 22:44
Witam, od dwóch tygodni zmagam się z takim problemem, a mianowicie mam powiększony mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy (chyba tak to się nazywa). Początkowo myślałem że sobie naciągnąłem od podciągania ale mam go już ok. 2 tygodni. Wpływa to na gorsze oddychanie. Dziś strasznie ciężko mi się oddychało i dziś zauważyłem że ubyło mi kawałek zęba, dolnej szóstki którą mam do wyrwania, kawałek sobie sam nawet wyrwałem był taki miękki. Czy ten ząb może mieć powiązanie z powiększonym mięśniem na szyi? Po dzisiejszym dniu myślę że jak najbardziej. Dodam że ok. 2 tygodni temu się przeziębiłem, brałem nawet antybiotyk Duomox. Lekarka przeszła obok tego obojętnie i potwierdziła że mógł mi ten mięsień urosnąć od podciągania ...

Tak to wygląda

[img]http://images65.fotosik.pl/46/05a0a2a0dd4d4f38.jpg[/img]
napisał/a: kafejka34 2014-03-28 12:19
Hejka! Czy dowiedziales sie juz wiecej o tej opuchliznie? Bardzo by mnie to interesowalo, poniewaz mam podobny problem co Ty. i mam to juz pol roku, czasem sie zmniejsza, ale za dwa dni znowu robi sie wieksze. Bardzo prosze o odpowiedz kogos, kto moglby cos pomoc. Dzieki.
napisał/a: kafejka34 2014-03-28 20:33
Czy ktos moze pomoc?
napisał/a: Przem23 2014-03-29 14:27
Hej kafejka34. Mam za sobą ok. 7 wizyt u trzech laryngologów. Niczego się nie dowiedziałem. Miałem robione USG szyi 4 razy. Raz wychodzi że mam powiększone węzły po obu stronach, raz że jest dobrze. Mam też trochę zaropiałe migdałki. Zepsutego zęba szóstkę wyrwałem ale bez zmian. Laryngolog kazał mi wyrwać zęba mądrości, dolnego po tej stronie co powstały zmiany na szyi. Ząb jest krzywy, wyrósł bodajże w tamtym czasie. Czekam na wizyte u chirurga szczękowego. Ósemki często są przyczyną jakiś zmian w jamie ustnej lub szyjnych. Wszystkie badania krew itd miałem dobre. Miałem robioną też biopsje cienkoigłową. Od tamtego czasu jak to mam to często uwierało mnie na szyi po obu stronach. Od jakiegoś tygodnia nie mam jednak żadnych dolegliwości. Próbowałem wrócić na siłownie ale nie ma szans. Cały trening mnie rwało na szyi, a później przez 4-5 dni mnie uwierało. Jak to u ciebie wygląda? jakieś dolegliwości?
napisał/a: kafejka34 2014-03-29 20:10
Hej! Bardzo sie ciesze, ze odpisales. A wiec widze, ze u mnie jest podobnie jak u Ciebie...Ja tak samo mialam robione usg, tomografie i badania krwi, tez wyszly mi powiekszone wezly chlonne ( ok 9mm). Laryngolog kazal mi udac sie do dentysty lub ortopedy. U dentysty wyszlo, ze mam troche ropy pod zebem, ale nie jest to ostateczna przyczyna tej opuchlizny. A ortopeda kazal mi robic cwiczenia rozluzniajace miesnie szyji. Po tych cwiczeniach moj miesien szyjny byl jeszcze twardszy niz wczesniej ;). U mnie tez raz jest twardy, raz miekszy, tez mnie ugniata na szyji. Mam to juz ok pol roku. A co mowili Ci lekarze? Bo u mnie to nie bardzo wiedza co mi moze byc. Bardzo bym Cie prosila, gdybys cos wiedzial lub jesli by cos sie zmienilo u Ciebie to daj prosze znac ok. Dzieki i pozdrawiam.
napisał/a: Przem23 2014-04-02 00:18
Ja jak ćwiczyłem to mnie tak uwierało jakby mi coś tam blokowało, żyły czy coś. Lekarze nie wiedzą co to może być. Byłem już u czterech m.in prywatnie u ordynatora oddziału Otalaryngologicznego w Toruniu. Powiedział zebym tylko płukał szałwią gardło bo mam zaropiałe migdały. W grudniu miałem poważną infekcje gardła, migdały tak mi się powiększyły że nie mogłem przełykać, a czasem oddychać buzią. Wtedy ten mięsień na szyi był jeszcze większy. Po 3-4 dniach minęło. Póki co dało mi spokój uciskanie i uwieranie. Zobacze jak tego zęba wyrwe czy coś się zmieni na lepsze. Będę pisał jak coś, mam ten temat na oku. Pozdrawiam
napisał/a: kafejka34 2014-04-03 21:50
Dzieki za odpowiedz. Mam nadzieje, ze polepszy Ci sie po wyrwaniu zeba. U mnie bez zmian. Dalej to samo. Miesien raz twardy, raz miekszy, badania krwi, crp w normie. Ciesze sie, ze masz ten temat na oku, mam nadzieje, ze kiedys z tego wyjdziemy ;). Daj znac jak zajda jakies zmiany ok. Pozdrowionka.