Powiększony bolący lewy migdał

napisał/a: marcinek95 2013-04-14 21:37
Witam , mam problem od 2 dni , ponieważ mam powiększony lewy migdałek ktory mnie bardzo boli jak go dotknę pod żuchwą bo mozna wyczuć palcami iż jest sporo powiększony . Na migdale nie ma żadnego białego nalotu wiec chyba mozna wykluczyc angine . Troszeczke nizej po lewej stronie od jabłka adama jest kolejna gulka którą normalnie mozna wyczuc palcami i przesowac i wyczytalem w internecie iz jest to prawdopodobnie powiekszony węzęł chłonny . Ponadto czuje się słabo , mam podwyzszona temp. do 37.5 , jestem blady .

Proszę o pomoc , mam 18lat i troche się boje.
napisał/a: aazz7 2013-04-14 22:04
Nie ma się czego bać. Z reguły przy infekcji powiększają się migdały i węzły chłonne. Masz też temperaturę podwyższoną. Dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza, jeśli to nic bakteryjnego należy położyć się na parę dni do łóżka i wyleczyć. Powiększone węzły występują często przy mononukleozie, więc warto zasięgnąć opinii lekarza. Naprawdę nie ma się czego bać, standardowo parę razy w roku tak mam
napisał/a: Ell 2013-04-15 09:59
polecam lekarza, niech ogladnie powiekszony wezel. Sadze, ze w 90% jest to od jakiegos wirusa, ale lepiej to sprawdzic, zwlaszcza, ze masz stan podgoraczkowy.
napisał/a: marcinek95 2013-04-15 11:34
bylem dzis u mojego lekarza pediatry . pomacala mnie po szyji , powiedziala iz wezly sa ok itp . lecz jest roznica i sa wieksze , migdał dalej mnie boli nawet jak ruszam glowa czy tez jem jak poruszam szczęka.
zlecila mi badania morfologie z wymazem i glukoze w surowicy? chyba jakos tak . tak wiec oddalem krew i czekam na wyniki
napisał/a: Ell 2013-04-15 11:53
bedzie dobrze


Ja to w ogole mam schize na punkcie powiekszonych wezlow. Jak tylko sie pojawia, to biegne na USG.
Juz nawet nie do chirurga, ale od razu na USG. Wielu internistow niestety sie nie zna na tych sprawach i dla nich zawsze powiekszone wezly sa z powodu infekcji i wszystko jest. A tak naprawde powiekszone wezly to jednak problem, niestety.
Ale Ty masz jakas infekcje, wiec mysle, ze jest ok.

A boli Cie te wezel? Ruchomy jest?
napisał/a: marcinek95 2013-04-15 12:24
ruchomy , ale nie boli
napisał/a: Ell 2013-04-15 13:05
jak ruchomy, to dobrze
napisał/a: marcinek95 2013-04-15 16:49
ale co z tym migdałem ?:( mam wrażenie ze lewa część podbródka mi troche spuchla i czuje jakby mi ten lewy migdał pulsował .
ból migdala moze miec związek z np bolącym zębem lub dziąsłem ?
napisał/a: marcinek95 2013-04-15 18:58
nie wiem co się ze mną dzieje :( teraz gdy dotykam okolice lewego migdała to mnie mniej boli za to ból przeniósł sie w okolicie lewego ucha a dokladniej pod uchem . boli mnie tak ze nie moge ruszać głową . lewa strona szyji nadal spuchnieta i węzeł chłonny wyczuwalny
napisał/a: aazz7 2013-04-15 19:37
Pediatra ucho oglądał? Może to zapalenie ucha?
napisał/a: marcinek95 2013-04-15 19:41
pediatra tylko podotykala po szyi , kazala sie zwazyc i przepisala skierowanie na badania krwi .
nic innego nie zrobila . lecz mnie ucho nie boli tylko pod uchem szyja .
napisał/a: marcinek95 2013-04-16 09:51
od wczoraj wieczora doszlo jeszcze zapalenie języka :/ czuje jakbym mial pocięty lub poparzony język w kilku miejscach , szczegolnie na koniuszkach jezyka . czy ktos by mogl podpowiedziec co mi jest?