Powiększone węzły i migdały u dziecka

napisał/a: hfb 2010-12-28 11:09
Witam,
Piszę do Pana poraz pierwszy. W październiku tego roku mój syn /3,5roku waga 17kg. - wcześniak ur w 36tyg w. 2 kg/ bardzo kaszlał i ciągle miał katar. Nie mial gorączki a wręcz przeciwnie. Rodzinnie ma obniżona temeraturę ciała 35,9 stopni. Poszłam do lekarza diagnoza angina. Dostał na 10 dni antybiotyk ospen 2x6ml oraz flavamet, berodual do inhalacji. Mial biały nalot na języku i bardzo powiększone migdały i węzły chłonne. Inhalowaliśmy go przez 2 miesiące codziennie 10kropli na 3ml soli x3. Po dwóch tygodniach okazało się, że znów musi dostać antybiotyk bo był jeszcze nalt i migdały, Znów dostał ospen na 10 dni. Tydzień temu byłam na kontroli. Profilaktycznie dotałam receptę znów na ospen jakby się pojawiła gorączka. Nie pojawiła się. Syn nie ma kaszlu ani kataru. Ale syn od października ma ciagle powiększone węzły i migdały. Czy to możliwe /taką informacje dostałam od lekarza/, że węzły chlonne mogą być powiększone nawet latami? A co z migdałami - też nadal są powiększone?
Między czasie syn miał wymaz z gardła i nosa. W nosie OK ale w gardle - gronkowiec złocisty. Podobno na to nic nie należy brać, ludzie z tym żyją.
Obecnie w nocy syn śpi w miarę spokojnie. Ma nieraz chrapkę. Po byciu prawie 2 m-ce w domu wrócił do przedszkola.
Bardzo proszę o informację co zrobić z tymi migdałami i wezlami, gronkowcem. Ich powiekszony stan mnie niepokoi.
Pozdrawiam
Mama
napisał/a: Peter 2010-12-28 12:31
Proponuję tabl. Lymphomyosot 2 x1 rozpuszczone w niewielkiej ilości wody. Podawać przed jedzeniem (ok. 15-20 min). czas podawania 6-8 tyg. Potem kontrola u lekarza. Gdyby uległy obkurczeniu, można u takiego dziecka zastosować zapobiegawczo szczepionkę Luivac.