powiększone węzły chłonne

napisał/a: kasiulka_19 2013-03-20 10:42
Witam,
Od pewnego czasu mam pewien problem. Otóż od jakiegoś miesiąca mam powiększone węzły chłonne za uszami, po obu stronach, które są twarde i zaczęły ostatnio boleć. Do tego wszystkiego schudłam do 44kg choć apetyt mam i jem praktycznie wszystko. I stale utrzymujący się stan podgorączkowy. Tak więc poszłam do lekarza który wysłał mnie na podstawowe badania, czyli OB i morfologię które wyszły dobrze. I stwierdził, że węzły są powiększone przez to, że mam zbyt mało tkanki. Tak więc zostałam z niczym. A niestety martwią mnie te węzły :(
I tak naprawdę nie wiem czy mam iść do kolejnego lekarza, no i jakie badania robić...
napisał/a: med_stud 2013-08-16 22:49
Spadek wagi był do 44 kg był z jakiej wagi począrkowej i w jakim czasie? Węzły chłonne potyliczne czy zauszne powiększają się najczęściej w wyniku infekcji wirusowej, która dała by również zmiany w morfologii. Jeżeli chcesz poszerzyć diagnostykę można zrobić USG węzłów chłonnych.
napisał/a: kasiulka_19 2013-08-21 09:02
Spadek był z 46-47kg w ciągu 2-3 tygodni. Przez pewien czas było ok, choć ostatnio znowu zaczęły boleć i to bardzo. Waga ciągle się waha, stan podgorączkowy nadal się utrzymuje no i teraz jest całkowity brak apetytu. Kiedy poszłam do lekarza to stwierdził, że on tu nic niepokojącego nie widzi :/
napisał/a: Ell 2013-08-21 12:00
jezeli sie martwisz, to zrob sobie USG wezlow chlonnych -prywatnie to koszt okolo 70zl.
napisał/a: kasiulka_19 2013-08-27 18:52
Zrobiłam usg szyi, i zamierzam wybrać się w najbliższym czasie do lekarza. Z tego co powiedział mi lekarz robiący to usg to jest jakiś stan zapalny.
A to opis tego usg:
"W prawej okolicy podżuchwowej oraz w okolicy prawego kąta żuchwy po dwa powiększone węzły chłonne typu odczynowego sr. 10-13mm i 8-13mm. W lewej okolicy podżuchwowej podobny, odczynowy węzeł chłonny sr.16mm. W sąsiedztwie lewego kąta żuchwy węzeł sr.11mm o cechach włóknistych zmian utrwalających"