Powiększone węzły chłonne

napisał/a: vamper 2007-08-26 11:02
Mam 13 lat i powiększyły mi się węzły chłonne pod prawą pachą. Na początku bolały przy dotyku i cały czas, teraz już nie. Nie wiem co sie dzieje... Byłem u lekarza rodzinnego on podejrzewał Monoukleoze. Dał mi skierowanie na usg i rentgen klatki piersiowej. Mam małe zmiany na prawym płucu- jakieś lekkie zwapnienia czy coś. Pojechałem do akademii medycznej w Gdańsku na badania. Dostałem jakieś leki przeciw zapalne. Lekarz rodzinny dał mi recepte na antybiotyk, który mam zażywać przez 2 tyg, a jak nic sie nie zmieni to będą mi wycinali próbki tego węzła... Jeden węzeł był większy, drugi trochę mniejszy. Wydaje mi sie że sie już zrównało (ten większy się zmniejszył). Trochę się boje. Co to może być?
P.S antybiotyk zażywam dopiero przez 3 dni.
napisał/a: flolcia 2007-11-07 19:22
a ja mam 14 lat. Od paru miesiecy zaobserwowalam u siebie powiekszone wezly szyjne i na karku. Powiekszyly sie kiedy przekłułam uszy. Tak mi się przynajmniej wydaje. Czy to może być przyczyna? Uszy cały czas mi ropieją, a wezly nie maleją. Myslicie, ze kiedy uszy przestaną ropieć, to węzły się zmniejsza? A może cos innego jest przyczyną ? POMOCY!