Powiększone Węzły Chłonne

napisał/a: naitsab3s 2009-12-24 00:40
Witam od roku mam problem z powiększonymi węzłami chłonnymi pachwinowymi a od kilku miesięcy również węzłami szyjnymi, miałem wykonywany cały szereg badań takich jak: USG pachwin i jamy brzusznej, morfologia z rozmazem, badanie na mononukleoze, toxoplazmoze oraz cytomegalie, RTG klatki piersiowej, badania moczu. Badanie na cytomegalie wykazało że przeszedłem ją i może to być przyczyną powiększenia węzłów, miałem wizyte u hematologa gdyż w moim mieście niestety nie ma onkologa. Hematolog stwierdzil ze węzły są zwłókniałe i nie mam powodów do zmartwien na USG wyszło ze są minimalnie powiększone odczynowo z nieznacznie obniżoną echogenicznością. Węzły są niebolesne mogę je swobodnie dotykac, przesuwac i nie mam żadnych bóli. Kilka miesięcy temu powiększyły się również węzły szyjne które tez są niebolesne, duzo naczytalem się o chłonniaku i martwie się bardzo ale u mnie wszystko ciągnie się od roku i nie mam innych problemów typu spadek wagi czy swędzenie skóry albo poty nocne. Jednak od pewnego czasu mam problem z oddawaniem moczu ale o tym założyłem temat w dziele Urologia. Proszę o pomoc co moze byc przyczyna tego powiększenia i czy węzły juz zawsze będą powiększone. ;( ?
napisał/a: naitsab3s 2009-12-26 22:24
Czy jest w stanie ktos mi pomóc ? ;(