powiększone węzły chłonne szyjne

napisał/a: malgorzata201 2012-01-19 11:14
Witam,
ok 3 tyg. temu ość ryby pokaleczyła mężowi gardło. Po dwóch dniach odczuwał dyskomfort przy przełykaniu ( po tej stronie gdzie poczuł zakłucie ością), tłumaczył to tak jakby czuł tam nie połkniętą tabletkę. Laryngolog stwierdził stan zapalny,przepisał antybiotyk na 7 dni. Ponieważ w dalszym ciągu dyskomfort przy połykaniu nie ustąpił wykonano usg oraz rezonans.
Wynik USG: ( 16.01.2012)
Tarczyca dwupłatowa położona w miejscu typowym, prawidłowej wielkości. W płacie prawym w dolnym biegunie drobny guzek hypoechogeniczny 4 mm bez wzmożonego przepływu. W płacie lewym brzeżnie guzek 15x5 mm hypoechogeniczny z zewnętrznym ukrwieniem. Ukrwienie tarczycy typu 2.
W miejscu wskazanym przez pacjenta powyżej tarczycy w okolicy podbródkowej lewej pod mięśniem bródkowo-gnykowym widoczny zapalny węzeł chłonny prawidłowej budowy 15x14 mm do ewentualnej kontroli za 3 m-c.
Wyniki RM: ( 18.01.2012)
Dane ze skierowania: podejrzenie guzka ? ropnia? tylnobocznej ściany gardła po stronie lewej.
Nie stwierdzam obecności zmian w obrębie krtani. Fałdy nalewkowo-nagłośniowe, kieszonki krtaniowe,zachyłki gruszkowate- symetryczne. Tarczyca niejednorodna z drobnymi guzkami- największy w dolnym biegunie płata lewego - 15 mm.
Obustronnie powiększone węzły chłonne szyjne za śliniankami podżuchwowymi- po stronie lwej do 18 mm, po stronie prawej do 19 mm.
Dyskopatia Th1-Th2, niewielkie wypukliny C4-C5,C5-C6.
Przełyk w początkowym odcinku objętym badaniem bez zmian.

Od wczoraj doszła grzybica gardła.
Niepokoją mnie powiększone węzły.
napisał/a: Bejta 2012-02-08 00:07
czyi nic mu nie jest. Zwykłe podrażneinie, a skoro ja odczuwam coś w grdle podczas przełykania to znaczy że mam węzły poiększone oj, oj oj...