Powiększone węzły chłonne szyjne

napisał/a: anica126 2009-09-16 22:53
Witam. Otóz mam problem tego typu, że od ponad 3 miesiecy mam powiększone węły chłonne szyjne. USG wykazało że 2 największe maja:po stronie prawej 26x7mm, po stronie lewej 17x6mm (tak wykazało dzis USG) natomiast USG, które robiłam 2 tygodnie temu wykazało,że te same węzły o których wczesniej pisałam uległy zmianie tzn ten po prawej stronie miał 21x7mm a mniejszy po stronie lewej19x8mm, co wskazuje że uległy one powiekszeniu i zmniejszeniu. Oprócz tych węzłów mam jeszcze inne: W prawej okolicy karkowej 2powierzchniowe położone obok siebie węzły, z których większy ma12x2,6mm. W lewej okolicy karkowej pod mięsniami szyji kilka powieszchownych węzłów chłonnych, największy o wymiarach 11,6x7mm. Z badania wyszło, że wszystkie węzły maja podobna strukturę hypoechogeniczną i bez wyraźnych zatok. Robiłam także RTG klatki piersiowej. Co prawda nie mam jeszce opisu ale z tego co mi dzis powiedział pan u którego robiłam USG węzłów chłonnych, że wszystko jest w porządku jezeli chodzi o RTG. Ob wyszło mi 17, gdzie norma jest 0-12,czyli za dużo, limfocyty 3% gdzie norma 5-12, czyli za mało, MPV 7,8 gdzie norma8-11 więc tez troszke za mało. Monocyty i morfologia wyszła prtawidłowo. Oprócz tego mam ostatnio za niska temp. ciała. ok 34st-36st C. Czy jest mozliwa taka niska temperatura gdy jest się w stresie? Dodam że takiej temp. nie miałam wczesniej, zanim dowiedziałam się o węzłach. Czekam jeszcze na inne badania krwi, o których dowiem się dopiero 30 września. Bardzo się denerwuję tym. Duzo zreszta na ten temat sie naczytałam i przeraża mnie fakt, że może to być jakis nowotwór lub jakaś choroba nie uleczalna lub chłoniak. Czy wie ktos może co mi dolega? A może ma ktos podobne objawy?
napisał/a: anica126 2009-09-16 23:31
Dodam jeszcze, ze robiłam USG jamy brzusznej gdzie wszystko jest w normie.
napisał/a: neci 2009-09-21 23:07
na spokojnie poczekaj na wyniki, jesli był by to nowotwór w usg wyszły by zmiany patologiczne, a przy nowotworach z reguły powiększony jest jeden węzeł, albo te położone niżej, węzły szyjne i karkowe standardowo powiekszaja sie dosyc symetrycznie przy stanie zapalnym w organizmie