powiększone węzły chłonne po ospie - jak długo

kala111
napisał/a: kala111 2014-03-04 21:19
Witam

Mój 5 letni syn od 23 stycznia 2014 miał ospę, po 1,5 tygodnia przy kąpieli zauważyłam że ma bardzo powiększone węzły chłonne za uszkami - wyglądały jak spuchnięte. Pediatra do którego poszłam z synem powiedział że przy ospie tak bywa że mogą być powiększone węzły, zbadał również pozostałe na głowie i szyi. Wszystkie były powiększone, a przy gardle dodatkowo bolesne. Węzły są ruchome w środku - co podobno jest objawem że jest ok.

Ale mam pytanie jak długo będą w takim stanie, bo o ospie juz dawno zapomnieliśmy (po 2,5 tyg od początku wysypki strupki odpadły). Mały wrócił do przedszkola.
Dziś przy kąpieli dotykałam jego inne węzły chłonne na szyjce i wszędzie są drobne (wielkości zielonego groszku) grudki, na szyjnych na potylicznych (na tych które znalazłam ), a te za uszami są tak samo duże jak były (je widac gołym okiem). Czy to normalny stan, czy może powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania.

Mały jest ogólnie zdrowy, obecnie daję mu dicoflor 30 na wzmocnienie po ospie. Nic innego nie zażywa.


Bardzo proszę o poradę.
napisał/a: Peter 2014-03-05 15:18
To może trwać do 3 msc. Można spróbować syrop Thonsilan mimo, że jest typowo na migdałki, to także będzie działał na inne węzły chłonne.