Powiekszone wezły chłonne i wyniki wymazu (3 bakterie?)

napisał/a: kanonek 2016-05-25 16:31
Witam,
Mam 24 lata od jakiegoś czasu tak mniej więcej od stycznia/lutego cierpię na ciągły ból gardła, czasami kaszel czasami katar ale bardziej to gardło mi doskwiera i do tego mam powiększone węzły chłonne. Ogólnie to bylem juz z tym u kilku lekarzy i każdy mi przypisywał antybiotyk gdzie zawsze nie pomagał i w końcu przestałem w ogóle brać te antybiotyki jak mi je lekarze przepisywali.. Poszedłem do innego lekarza który dal mi skierowanie na wymaz z gardła oraz morfologie . W wynikach krwi wszystko wyszło w normie także czekałem na te wyniki z wymazu i wyszło ze mam 3 jakieś bakterie albo cholera wie bo sie nie znam.. Str.viridans, Neisseria spp oraz Streptocococcus grupa F- wzrost skąpy.. Jak mam to interpretować? Jak to się leczy? Bo idę do lekarza w piątek i jak dostane znowu jakies antybiotyki ktore mi nie pomoga to sie ostro zdenerwuje.. Dziękuje za pomoc
napisał/a: kanonek 2016-05-30 09:04
byłem u lekarza dzisiaj i powiedział mi ze wszystko w porządku jest i dał mi skierowanie do laryngologa

szkoda ze mnie gardło boli od stycznia a on gada glupoty ze wszystko okej mimo to ze sam czuje ze mam czerwone gardlo a jak dzisiaj spojrzał to "ze nie widzi nic" i ze te bakterie to naturalna flora bakteryjna
napisał/a: Peter 2016-05-30 12:56
Tak, te bakterie mieszczą się w granicach flory fizjologicznej. Jednakże to nie oznacza, że jest wszystko w porządku. Zobaczymy, co powie laryngolog.