Powiększone węzły chłonne i obrzęk nad górną szczęką

napisał/a: cooba1 2015-03-29 17:45
Witam, mam dość duży problem, ciągnący się za mną od tygodnia. Otóż w poniedziałkowy wieczór wyczułem coś na kształt "guza" pod żuchwą, po prawej stronie szyi. Następnego dnia okazało się, że to znacznie powiększone dwa węzły chłonne. Badania wykazały nieznacznie powiększone CRP (5,18 przy normie do 5), małą ilośc limfocytów (11, norma od 20 do 45), nisko poziom kreatyniny (0,69 - norma 0,70 - 1,20) oraz zawyżony poziom neutrofili (7,40 przy normie do 7,00). Od środy biorę antybiotyk - Ospamox, oprócz tego Multilac i homeopatyczny Lymphomyosod, stosuję okłady z kapusty. Stopniowo węzły chłonne (tylko po prawej stronie szyi, wszystkie inne w porządku) zmniejszyły się, jednak wczoraj pojawił się obrzęk policzka i wyczuwalna "gula", także po mojej prawej stronie twarzy, dość twarda, plastyczna, powyżej szczęki, nieznacznie poniżej poziomu nosa. Na rtg wyszło nieznaczne zaciemnienie tego miejsca. Co to może być? Dodam tylko, że czuję się dość dobrze, nie mam gorączki. Ponad tydzień przed pojawieniem sie obrzęku węzłów chłonnych odczuwałem nieznaczny ból w okolicach górnej szóstki, lecz sam ząb mnie nie bolał (leczony niegdyś kanałowo). Bardzo proszę o wszelkie wskazówki, będe wdzięczny za każdą radę.