powiększone sutki u 12 letniego chłopca

napisał/a: kreweta 2007-05-28 18:34
moj 12 letni syn od ok 4 miesięcy ma powiększone gruczoły sutkowe,gdzie się udac,co to za przypadłość,czy to się leczy? Nie wspomnę o koszmarze jaki przezywa na lekcjach WF czy basenie,chowa ,zakrywa klatkę piersiowa
napisał/a: gotten 2007-05-28 21:04
Powiekszone sutki to według mnie wynik nieprawidłowej pracy hormonalnej organizmu, podczas rozpoczętego okresu dojrzewania syna. Może jest otyły ? To też mogłoby wpłynąc na powiększone sutki. Zalecam odać się do endokrynologa.
napisał/a: kreweta 2007-05-29 09:02
Gotten dziekuje,własnie wróciłam od pediatry,ma skierowanie do endokrynologa [czwartek] i chirurga,nie jest otyły,jest mocnej budowy ciała,ale nadwagi jako takiej nie ma;] Mam nadzieję ,ze jest to związane z okresem dojrzewania i lekarz nie zleci tabl hormonalnych[nie chcę rozregulowac tak młodego organizmu ]


serdecznie pozdrawiam
napisał/a: pawel880 2007-12-02 01:18
witam mam to samo :( ale ja mam juz 18 lat i sie bardzo wstydze chodzic do lekarzy z takimi rzeczami :( a najbardziej do mojego lekarza:( a mam duzooo problemow ....... ? moze ktos mi pomorze ?
napisał/a: wolfzan 2007-12-02 09:18
Ja w wieku kilkunastu lat miałem też coś podobnego. Dokładnie to były takie dosyć spore guzki pod sutkami. Udałem się z tym do lekarza, a on powiedział, że jest to zupełnie normalne i nie ma się czym przejmować.
napisał/a: andri1556 2009-02-05 19:44
Mam taki sam problem tylko że mam 16 i powiększoną tylko jedną pierś(PRAWĄ)mam nadzieje że to minie bo od czówam z tego powodu dyzkonwort i wstydzę się iść z tym do lekarza...
napisał/a: ziomeczek1 2009-02-19 13:21
Witam ,
Ja mam 14 lat. Od ponad roku miałem troche powiekszone sutki.Lewy był zawsze wiekszy od prawego.Po roku prawy sutek wrócił do normalnego kształtu (bynajmniej tak mi sie wydaje) natomiast lewy jest bardzo duzy , wypukły (jak by miał zaraz wybuchnąc) , obolały (wsytd mi jest) *( Prosze o szybka odpowiedz i porade.Miałem robione USG sutków - nic nie wynikło.Mam niedoczynność tarczycy (6.12) lecze sie na tarczyce i nie wiem - byc moze niedoczynnosc tarczycy jest skutkiem bardzo mocnego powiekszenia lewgo sutka.Prosze o odpowiedz.Błagam odpiszcie bo nie wiem co mam robic , a lekarze ciagle mowia ,ze nie sie czym martwic...
Wole dmuchac na zimne - lewy sutek ciagle grubieje i rosnie *( *( *(