Powiększone ślinianki

napisał/a: dodo1986 2007-10-23 14:21
Witam!

Pisałam już wcześniej w sprawie ślinianek.
Chciałabym się zapytać jakie mogą być przyczyny powiększenia ślinianek podżuchwowych.
Brałam Deflegmin, Rovamycine oraz Rutinscorbin i witaminę A+E jednak ślinianki są nadal powiększone i czasem bolą.Wtedy ból sięga aż w okolice uszu.Pod językiem i na szyi czuję ciepło.
Ranem mam uczucie suchości w gardle oraz bardzo gęstą ślinę,
Czy przyczyną mogą być problemy z tarczycą?Mój laryngolog stwierdził,że raczej nie ale jakbym chciała zrobić badania w tym kierunku to mam się udać do lekarza rodzinnego po skierowanie na badania.

Bardzo proszę o pomoc gdyż nie chcę leczyć się w ciemno i wykupywać coraz to innych leków ponieważ słyszałam że bakterie szybko się na nie uodparniają a zresztą widzę po sobie,że nie wszystkie antybiotyki są skuteczne.
Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-10-23 14:28
Jedną z przyczn powiększonych ślinianek może być kamień! Tak tak kamień w śliniankach! Mój kolega tam go miał! Niestety nie obyło się bez zabiegu! A jesteś pewna, że to powiększona ślinianka, a nie węzły chłonne?
napisał/a: dodo1986 2007-10-23 14:37
Tak jestem pewna .
Powiększony węzeł chłonny też mam już długo ale lekarze zgodnie twierdzą,że z powodu zębów.
Natomiast laryngolog jednoznacznie stwierdził, że to powiększone ślinianki ponieważ od spodu języka widać że mam tam jakby napuchnięte wszystko a poza tym podczas jedzenia niektórych pokarmów odczuwam lekki ból tych ślinianek jakby nadmiernie reagowały na odczuwany smak kwaśny lub słodki.
No i różnica w konsystencji śliny o różnych porach dnia.
Rano zawsze gęsta.
No i widać,że mam pod gardłem gule...

[ Dodano: 2007-11-13, 21:48 ]
Kontynuacja mojej historii jest następująca.
Antybiotyk nic mi nie pomógł więc laryngolog przepisał mi Claritine na alergię gdyż zaczęło mi coś ściekać po ścianie gardła i niektóre objawy mogły wskazywać na alergiuę.
To również nic nie pomogło.
Dzisiaj po raz kolejny byłam u lekarza.
Nie zauważyłam żadnej zmiany w jamie ustnej.
Nadal mam pogrubiony język i mocno zaczerwieniony od spody.
Na szyi również czuję pogrubienie ale lekarz stwierdził że to nie ślinianki tylko tyle węzłów chłonnych mam powiększonych.
Chciałam zaznaczyć że wcześniej miałam powiększony tylko jeden węzeł a teraz wychodzi na to, że powiększone mam wszystkie w okolicy gardła i szyi.
Powiedziałam doktorowi,że teraz dużo jest przypadków gdzie ludzie mają gronkowce i paciorkowce i czy moje dolegliwości mogą być spowodowane tymi bakteriami?
Zapytałam czy mogłabym zrobić wymaz z gardła ale on stwierdził ,że nie ma teraz takiej potrzeby.
Przepisał mi Sinupret i Lymphomyonet.
Do tego mam brać znowu Rutinoscorbin.
Sama recepta będzie mnie kosztować ponad 50 zł.
Laryngolog powiedział,że mam to brać przez trzy tygodnie i jeśli mi nie pomoże
to przyjść za miesiąc to wtedy zrobimy wymaz...
Nie mam już słów.

[ Dodano: 2007-11-14, 10:27 ]
Kontynuacja mojej historii jest następująca.
Antybiotyk nic mi nie pomógł więc laryngolog przepisał mi Claritine na alergię gdyż zaczęło mi coś ściekać po ścianie gardła i niektóre objawy mogły wskazywać na alergiuę.
To również nic nie pomogło.
Dzisiaj po raz kolejny byłam u lekarza.
Nie zauważyłam żadnej zmiany w jamie ustnej.
Nadal mam pogrubiony język i mocno zaczerwieniony od spody.
Na szyi również czuję pogrubienie ale lekarz stwierdził że to nie ślinianki tylko tyle węzłów chłonnych mam powiększonych.
Chciałam zaznaczyć że wcześniej miałam powiększony tylko jeden węzeł a teraz wychodzi na to, że powiększone mam wszystkie w okolicy gardła i szyi.
Powiedziałam doktorowi,że teraz dużo jest przypadków gdzie ludzie mają gronkowce i paciorkowce i czy moje dolegliwości mogą być spowodowane tymi bakteriami?
Zapytałam czy mogłabym zrobić wymaz z gardła ale on stwierdził ,że nie ma teraz takiej potrzeby.
Przepisał mi Sinupret i Lymphomyonet.
Do tego mam brać znowu Rutinoscorbin.
Sama recepta będzie mnie kosztować ponad 50 zł.
Laryngolog powiedział,że mam to brać przez trzy tygodnie i jeśli mi nie pomoże
to przyjść za miesiąc to wtedy zrobimy wymaz...
Nie mam już słów.
Bardzo proszę o fachową poradę bo tych lekarzy nie można nazwać fachowcami.
napisał/a: martynka-1992 2008-02-03 00:08
MAM TAK WłAśCIWIE TO SAMO... TE SAME OBJAWY I TEż CHCIAłAM Iść NA WYMAZ... NAJGORSZE JEST TO żE MAM PACIORKOWCA I GRONKOWCA... BYłAś NA TYM WYMAZIE... PRZESZłO CI ?? JAK SIę CZUJESZ??
napisał/a: roksancia94 2008-09-22 13:51
witam ;] od ponad pol roku boli mnie szyja (okolice slinianek podzuchwowych) bylam u lekarza juz 3 razy za kazdym razem przepisuje mi cos nnego. pierwszy raz na angine, drugi raz przeciw bolowe na silne bule miesni (mowila ze uszkodzilam sobie szje ) jak bylam tydzien temu przepisala mi syrop na uspokojenie ..;. nic mi nie pomaga moze wy wiecie co to moze byc...