Powiekszone piersi u chlopaka

napisał/a: ppp380 2009-02-24 12:58
Witam. Jeżeli w złe miejsce wstawiłem ten temat to proszę o przeniesienie. Jestem chłopakiem w wieku 18lat, mój problem polega na tym, że mam powiększone piersi i nie wiem co zrobić byłem u lekarza a on mi powiedział, że nie mogę przytyć to mi sie nie powiększą ale non stop warzę 80kg i mam wzrostu 182cm, nawet ponad pół roku ćwiczyłem intensywnie a one się nie zmniejszyły. Czy da się to jakoś wyleczyć??????
napisał/a: filozof25 2009-02-24 13:24
Trudno to stwierdziac na odległosc.Wszystko zalezy od tego czy masz powiekszone gruczoły piersiowe czy tylko tkanke tłuszczowa.Bo jezeli to drugie,to wystarczy troszke schudnac.
Wiem,ze podczas dojrzewania powiekszaja sie "piersi"równiez u mezczyzn,ale nie wiem czy u ciebie ten proces juz sie zakonczył.
Tak na wszelki wypadek udaj sie do endokrynologa i zbadaj sobie hormony.
Zycze powodzenia:)
napisał/a: Michuuu 2009-03-16 14:14
Ostatnio natknąlem sie na wikipeda.pl na Ginekomastię, wpisz poczytaj . nie wiem moze to coś da . ; ) Ale piersi powiekszaja sie najcześciej w okresie dojrzewania u meżczyzn .
napisał/a: roads 2009-03-16 15:10
Jak jest z twoją dojrzałością płciową. Napisz mniej więcej czy masz zarost, owłosienie od pępka w dół, wokół sutków. A i jeszcze czy masz same suki powiększone? Czy są twarde czy miękkie, bolesne? Podaj więcej szczegółów. Nie jestem lekarzem więc może wypowie się ktoś mądrzejszy, ale wydaje mi się, że powinieneś zrobić całą immunologię krwi w szczególność hormony tarczycy i jeszcze morfologię krwi.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-03-16 18:52
Trzeba odróżnić lipomastię od ginekomastii. Poczytaj o jednym i drugim i sprawdź u siebie.