Powiekszone migdaly

napisał/a: gosia1803 2010-08-17 15:56
Mam problem z moim 3,5 letnim synkiem. Mieszkamy na stale w Anglii ciężko tu jest z fachową pomocą lekarską. Synek zachorował okolo 4 tygodni temu. Najpierw zdiagnozowano u niego zapalenie zatok. Przepisano mu antybiotyk o nazwie Amoxicillin. Po kilku dniach stosowania widać było poprawę, jednak antybiotyk trzeba było odstawić bo okazało się, że jest na niego uczulony. Dostał syrop o nazwie chlorphenamine maleate. Na następny dzień synek powiedział mi, że boli go gardło. Gdy kazałam mu otworzyć usta zobaczyłam, ze jego migdały są powiększone. Znowu udałam się do lekarza a on mi powiedział, że nie ma na to lekarstwa i samo musi przejść. Dodał tez, że jeśli mu nie przejdzie to zaleca usunięcie migdałów. Nie wiem czy jest to dobry pomysł w takim wieku, sama miałam usuwane migdały i wiem jak to wygląda. Nie wiem co robić. Synek męczy sie juz trzeci tydzien z bolem gardla, w nocy nie spi dobrze. Dusi sie jakby, zmienił mu sie glos, bardzo chrapie, i czasem wydaje mi sie jakby spal na bezdechu przez kilkanascie sekund. Slyszałm o lekach homeopatycznych takich jak tonsilotren i lymphomyosol. Czy leki te maja takie same dzialanie? Czekam własnie az moja mama wysle mi je z Polski. Prosze o jaka kolwiek porade.
napisał/a: Beny1234 2010-08-17 19:00
Zrób dziecku wymaz z gardła.Chociażby prywatnie.Będziesz wiedzieć czy to zapalenie bakteryjne.Rzeczywiście tak źle z opieką medyczną w Wielkiej Brytanii?Nie ma w ogóle dobrych lekarzy?
napisał/a: gosia1803 2010-08-17 21:24
Wymaz z gardła zrobiony dziś. Czekamy na wyniki. Zobaczymy.
A z opieką lekarską to jest tak,że zalezy na kogo trafisz. U nich sprawa jest zawsze bardzo prosta- paracetamol na każdą chorobę i sprawa załatwiona.