powiększone migdałki u 4 latka

napisał/a: asiaryba 2009-05-19 11:51
witam.Mój synek ma już kilka dobrych miesiecy powiększone migdałki podniebienne, byłam z nim u laryngologa, migdałki nie kwalifikują się do wycięcia( na szczęście).Laryngolog przepisał lymphomyosot.Mały brał i na jakiś czas był spokój , migdałki się zmniejszyły, ale załapał katar i znowu to samo. mały gorzej oddycha w nocy.Martwie sie bo ma również powiększone węzły chłonne(szczególnie jeden) na szyi.CZy powiększone migdałki moga być przyczyną alergii??Pediatra przepisał równiez claritine. Czy dawać dalej lymphomyosot? juz sama niewiem...
napisał/a: Peter 2009-05-19 14:12
Tak, podawać lymphomyosot.
Alergia może powodować powiększenie migdałków, ale to dzieje się rzadko i nie jest czynnikiem zasadniczym. To często efekt infekcji wirusowych lub paciorkowcowych, o które dość łatwo.
napisał/a: asiaryba 2009-05-28 10:03
mam jeszcze pytanie.Przez jaki okres podawac lymphomyosot, z przerwą czy bez?podaje go synkowi 10 dzień a wydaje mi sie że bardziej chrapie w nocy, czy on działa po dłuższym podawaniu???
napisał/a: Peter 2009-05-28 10:44
Działa po dłuższym podawaniu. Przeciętnie po 3 tygodniach. Czas stosowania ok. 6-8 tyg. Po ok. 6 tyg. przerwie znów można powtórzyć.