Powiększone jądro prawe - infekcja

napisał/a: erwinsans 2013-02-11 17:08
Witam

Mam pytanie:

"Synek ma 13 miesięcy i ma powiększone prawe jądro, albo ja to wyczuwam na jakiś płyn" teraz rozwinę wątek. Urodził się z wodniakiem jądra prawego i z czasem się wchłonęło i wszystko było okej do teraz. Otóż kilka dni temu zaczął przechodzić pierwszą poważną infekcję wraz z wysoką gorączką. I wczoraj po kąpieli zauważyliśmy, że mały ma powiększone prawe jądro wygląd moszny jest taki sam tzn. skóra bez zaczerwień i siniaków w dotyku powiększonego jądra nie wykazuje cech bólu daje sobie dotknąć i nie krzyczy z bólu ( w dotyku właściwie to wyczuwać można nie powiększone jądro tylko jakby płyn ). Czy w związku z przechodzona infekcja jest możliwe, że to jądro się też powiększa ? po 24 godzinach zeszło mu do normalnego rozmiaru ( nie miał wtedy gorączki ) natomiast ok 16 zaczynała się lekka gorączka i przy przewijaniu znowu zauważyliśmy powiększone jądro. Czy to coś normalnego, że tak się dzieje ? Czy możliwe, że miał tam wodniaka i dlatego tak się dzieje ? Czy podczas infekcji jest to możliwe ?
napisał/a: erwinsans 2013-02-11 17:57
Dodam, że odczucie płynu w mosznie po prawej stronie to jest odczucie podczas dotyku natomiast po tzw. skurczeniu worka mosznowego ( na skutek dotyku lub lub zimna ) jądra i wszystko wygląda normalnie.
napisał/a: erwinsans 2013-02-11 19:12
Choć teraz w kąpieli ewidentnie czuć, że to powiększone jądro prawe. przy ściskaniu go lekko popłakuje ale nie "ryczy" z bólu. Prosze o pomoc.
napisał/a: erwinsans 2013-02-11 20:19
erwinsans napisal(a):Choć teraz w kąpieli ewidentnie czuć, że to powiększone jądro prawe. przy ściskaniu go lekko popłakuje ale nie "ryczy" z bólu. Prosze o pomoc.


Wczoraj po kąpieli zauważyliśmy powiększone, rano już miał okej do południa ( nie miał też temperatury związanej z infekcją dróg oddechowych ) około 15 tej zaczynała skakać temp. i o 16 znowu miał powiększone.
napisał/a: ~Anonymous 2013-02-13 22:22
Ja w takiej sytuacji proponowalabym udac sie na konsultacje do chirurga dzieciecego.
Byc moze wodniak sie calkowicie jeszcze nie wchłonął