powiększone i lekko twarde jądro/dyskomfort podbrzusza

napisał/a: aakk1 2013-07-06 20:26
witam.

mam problem otóż 2,5 miesiące temu wystąpił u mnie ból jądra lewego i trwał około 3 dni. dodam że worek mosznowy się powiększył.
towarzyszył mi wtedy ból (uscisk) po lewej i prawej stronie w okolicach skośnych mięśni brzucha.
Wydawało mi się że to wynik przetrenowania mięśni brzucha.

Postanowiłem udać się do urologa. Lekarz stwierdził po USG jamy brzusznej i jąder że przeszedłem zapalenie jądra. Być może to wynik intensywnych ćwiczeń mięśni brzucha I mam płyn w lewym jadrze ale nie dostane antybiotyków. Przepisał mi lek na krążenie w dolnych kończyn.
Mimo to postanowiłem udać się do kolejnego urologa, który stwierdził że to wynik napięcia seksualnego. pytał się również czy mam polucje? Odpowiedziałem że tak. Zalecił mi się rozpoczęcie współżycia z partnerką. Powiedział że jeżeli nie rozpocząłem życia seksualnego to sam mam rozładowywać napięcie poprzez masturbacje.
Zgodnie z jego zaleceniami zrobiłem to.
Przepisał mi czopki dicloberl - miałem je brać przez 4-5 dni i powinno wszystko ustąpić.

Jednak problem trwa nadal a zaznaczę że od wizyty minęły 4 tygodnie.

Proszę o pomoc - czy to wynik rzeczywiście napięcia seksualnego czy jakiegoś naciągnięcia mieśni brzucha, które oddziałowują na jądro.
napisał/a: Vieri 2013-07-08 23:39
Witam,

Możesz przytoczyć wynik USG?

Pozdrawiam
napisał/a: staniol20 2013-07-19 17:22
takie mam pytanie mam 27 lat. mam taki problem miałem złamany palec od nogi(z przemieszczeniem) i brałem leki na krzepliwosc krwi i wstrzykiwałem w podbrzusze. leki brałem 30 dni a noge miałem w gipsie 6 tyg. leki juz nie biore 2 tygodnie a od 3 dni zaczął mnie bolec lewe jadro, gdy ide sikac i dotylam jajko to mnie boli. najbarzej mnie boli gdy sie nachylam np gdy cos chce podnieś. czy mam sie bac ze jest cos złego ? czy mam sie zgłosic do lekarza?