powiekszone i bolesne wezly chlonne u dziecka

napisał/a: igmar 2007-02-24 22:02
Proszę o radę mój 9-letni syn 2 lata temu chorowal na szkarlatynę , byl leczony długo powyżej miesiaca , od tego czasu ma mocno powiększone węzly chlonne na szyji przy dotyku bolesne ,jest blady ,anemiczny chociaż dobrze sie odżywia ,chodzi smutny i osowialy w niczym nieprzypomina chlopca sprzed choroby,często łapie w szkole różne infekcje ,prosilam pedriatre o zrobienie dziecku badań lub o skierowanie do specjalisty który zajal by sie synem ale niestety pediatra bagatelizuje moje obawy twierdzac że dziecku nic niejest a ja panikuję , proszę o informacje może ktos z państwa miał takie objawy i wie do jakiego lekarza sie zglosić.
napisał/a: Peter 2007-02-25 10:03
No trochę niepoważnie do sprawy podchodzi. Owszem, takie objawy po takiej chorobie długo się utrzymują, ale mogą spowodować ponowną infekcję (np bakteryjną, wirusową lub inną). Dość często dochodzi do powikłań, częstych zachorowań wskutek znacznego osłabienia organizmu. Proponuję wizytę u immunologa, o ile taki w okolicy jest. A ogólne badanie - morfologia z obrazem białokrwinkowym oraz CRP lub OB to KONIECZNOŚĆ.
napisał/a: igmar 2007-02-28 00:10
Bardzo dziekuje za podpowiedz zaczne szukac jakiegos immunologa bo w moim miescie nie ma lekarza tej specializacji pozatym spróbuje wymusic na pediatrze skierowanie na badania o których pan pisał