POWIEKSZONA WąTROBA

napisał/a: poloidres 2008-03-14 18:35
Witam serdecznie!
Mam taki problem-
Boli mnie w okolicy wątroby, zrobiłem usg całej jamy brzusznej i w wyniku napisano mi tak;
"Wątroba powiększona o wzmożonym echogramie, bez zmian ogniskowych"
Reszta jest ok to znaczy pęcherzyk żółciowy, drogi żółciowe, trzustka, śledziona, nerki aorta brzuszna pęcherz!
Prosze mi napisać co to znaczy o tej powiekszonej wątrobie? co to jest ten wzmożony echogram? i jak to leczyć ? co dalej robić?
Z góry dziekuję i pozdrawiam!
napisał/a: pytanko 2008-03-14 19:00
Pewnie możesz mieć marskość wątroby, bez zmian ogniskowych, to raczej jak na mój rozum bez guzów, ale równie dobrze może to być bydle zwane HCV, proszę sobie to przeczytać:

http://www.wsse.opole.pl/szablon.php?id=231

Mam nadzieję,że to nie to ostatnie, życzę powodzenia i radzę iść na badania dodatkowe.
napisał/a: poloidres 2008-03-14 22:12
Dziękuję za wstepna diagnozę!
A jeśli można to jeszcze chciałem zapytać 1>jakie badania trzeba przeprowadzić?
2>I co znaczy że wątroba jest powiększona o WZMOżONYM ECHOGRAMIE???
3>i czy marskość wątroby bez zmian ogniskowych mozna wyleczyć farmakologicznie?
Z góry dziękuję za odpowiedz!
napisał/a: pytanko 2008-03-14 23:13
poloidres napisal(a):Dziękuję za wstepna diagnozę!
A jeśli można to jeszcze chciałem zapytać 1>jakie badania trzeba przeprowadzić?
2>I co znaczy że wątroba jest powiększona o WZMOżONYM ECHOGRAMIE???
3>i czy marskość wątroby bez zmian ogniskowych mozna wyleczyć farmakologicznie?
Z góry dziękuję za odpowiedz!



Badania w kierunku HCV to na pewno, całą morfologię dokładną, reszta już była wykonana, w zasadzie USG jamy brzusznej jest bardzo dokładnym badaniem,to może być Pan spokojny, chociaż jak to HCV, to przykre.

Jak mniemam marskości może nie być tylko ten wirus, który już zrobił chyba ogromne spustoszenia w organiźmie, skoro wątroba się powiększyła, bo powiększenie może być na skutek albo marskości (ew. chyba jeszcze może być stłuszczenie, ale to by raczej lekarz wyłapał i powiedział), albo wirusów np. HCV, albo np. raka wątroby, ale jak zmian ogniskowych nie ma, to z tego co dobrze pamiętam, nie fizycznych uszkodzeń organu w sensie, brak jest guzów.

Marskości i HCV dla przykładu nie da się wyleczyć, to jest choroba do końca życia, można jedynie stosować dietę i stosować dodatkowo leki,które przepisze lekarz,trzeba z nim współpracować, to naprawde poważne schorzenia,ale niech fachowiec się wypowie - HEPATOLOG.
napisał/a: poloidres 2008-03-16 01:42
dziekuje raz jeszcze tylko nurtuje mnie co znaczy ze watroba jest powiększona o WZMOżONYM ECHOGRAMIE?
napisał/a: pytanko 2008-03-16 11:23
poloidres napisal(a):dziekuje raz jeszcze tylko nurtuje mnie co znaczy ze watroba jest powiększona o WZMOżONYM ECHOGRAMIE?



Ja nie moge, idź Pan do lekarza, bo tu nie ma przelewek. :)

Pytanie jak pytanie: Echogram to zapis echa sygnałów ultradźwiękowych,a jak jest cos takiego, ze jest wzmozony, sygnalizuje to na jakies infekcje (wtedy pewnie chodzi o wirusa HCV - a to już przerabana sprawa wtedy i też dieta do konca zycia + leki ), albo uszkodzenia od leków (stłuszczenie w tym przypadku by Pan miał - dieta do końca życia juz chyba ) - jak Pan na cos cale zycie choruje, nadcisnienie inne sprawy i bral Pan sporo tabletek, to pewnie moze byc to nr 2 - stłuszczenie