Powiększona wątroba, swąd i bardzo niepokojące czerwone plam

napisał/a: Marcin322 2016-02-13 09:09
Witam
Podczas badania USG przypadkowo okazało się, że mam nieznacznie powiększoną wątrobę, ma 13,5 cm w wymiarze poprzecznym(norma 8-12). Zarysy gładkie, drogi żółciowe wewnątrz wątrobowe niepowiększone, echogeniczność miąższu w normie.
Przyjmując, że średnia to 10 cm, jest to powiększenie o 35% !!
Poczytałem trochę, i mam jeden z objawów "początkowej marskości", mianowicie mam dosyć problematyczny "swąd" klatki piersiowej, zawsze podejrzewałem, że jest to uczulenie na proszek itp. Całkowicie bez zmian skórnych swędzi mnie skóra, do tego stopnia, że powstają strupy od zadrapań, tylko na klatce piersiowej od ok 4 lat, okresowo.

Dodatkowo, mam nietypową reakcję na alkohol, zawsze kiedy piję następnego dnia, po większej imprezie wystarczy nawet jedno piwo, dostaję wtedy czerwonych plam na górnej części ciała, wygląda to bardzo niepokojąco, plamy mają bardzo wyraźne granice. Z tego co czytałem może to być tzw "asian flush" króre ma 8% populacji i 35% azjatów. Polega na niedoborze enzymów przekształcających na pewnym etapie alkohol. http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,691046
ale to tylko domysły.

Co o tym myślicie?
Doradźcie jakie badania zrobić, żeby wykluczyć problemy z wątrobą?
napisał/a: Marcin322 2016-02-13 13:54
dodam jeszcze, że mam podwyższony cholesterol. 266 przy normie 150-200