Powiekszona watroba, podwyzszone trojglicerydy i cholesterol

napisał/a: jlomow 2009-02-01 00:40
Parenascie dni temu zaczelo mnie kluc w brzuchu, tak ze mialem klopoty z poruszaniem sie.
Poszedlem do lekarza, zrobiono mi USG i stwierdzono, ze moja watroba jest silnie sluszczona
i wystaje 9 cm ponizej linii zeber.
Zrobiono mi badania krwi w ktorych stwierdzono: trojglicerydy 1216, cholestero calkowity 373.
Ponad to bialko ostrej fazy - 17,85mg/l , no i spadek poziomu zelaza we krwi - 44ug/dl.
Hemoglobina 16,2 b. wysoka ??
Niestety nie pijam alkoholu , wiec nie wiem jak do tego doszlo.

Bardzo mi zalezy na dodatkowej opinii, interpretacji wynikow, jakiejs mysli przewodniej.
Za wszystkie podpowiedzi serdecznie dziekuje!
napisał/a: dimedicus 2009-02-01 07:56
Nie koniecznie alkohol musi powodować taki stan.Występuje jeszcze tzw.NASH(Niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby ) lub też NAFLD(Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby)
W rozpoznaniu różnicowym należy uwzględnić następujące przyczyny: hiperlipoproteinemia,nieprawidłowe odżywianie produktami z dużą zawartością cholesterolu,niewydolność nerek,zespół nerczycowy ,,niedoczynności tarczycy,hiperlipidemie,trzustka,cukrzyca,zastoju żółci, również otyłość.
W zależności od zdiagnozowania przyczyn będzie podjęte leczenie.Na pewno będzie w tym:dieta wątrobowa,wzmożenie aktywności fizycznej,obniżenie wagi,oraz leczenie farmakologiczne.Powodzenia
napisał/a: 197904111 2009-02-05 13:04
Witam
U mnie stwierdzono podobny problem w czerwcu 2008 r., z tym, że moje trójglicerydy pomimo stosowania leków (lipanthyl 267 M) oraz diety (beztłuszczowa i bezcukrowa) stale rosną. Zaczęłam od ponad 2800, obecnie jest ponad 3800. Chlesterol ok. 300, TSH w ciągu 3 m-cy spadło z 2 do 0,2. Próby wątrobowe i enzymy trzustkowe w normie. Po tylu wizytach u różnych lekarzy straciłam nadzieję na jakąkolwiek poprawę. Mam 29 lat, nie palę, nie piję, nie mam nadwagi, ruch - w stopniu umiarkowanym, ale myślę, że opiekując się małym dzieckiem nadrabiam brak ćwiczeń.
Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-02-05 16:37
Sądzę,że warto wprowadzić oczyszczanie wątroby.Służy do tego Denoxinal
napisał/a: 197904111 2009-02-06 10:09
Dziękuję, poczytałam troszkę na temat tego preparatu. Zastanawiam się tylko, czy on zadziała na przyczynę czy tylko objawy.
Pozdrawiam
A_neta
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-02-06 11:19
Na przyczynę. Również bardzo często polecam ten suplement, gdyż sam go stosuje z powodzeniem, wiesz on może ogólnie polepszyć równowagę w Twoim organiźmie. Warto spróbować. W Twoim wypadku jednak kuracja powinna trwać minimum 3 miesięce.
napisał/a: jlomow 2009-02-06 17:09
djfafa napisal(a):Na przyczynę. Również bardzo często polecam ten suplement, gdyż sam go stosuje z powodzeniem, wiesz on może ogólnie polepszyć równowagę w Twoim organiźmie. Warto spróbować. W Twoim wypadku jednak kuracja powinna trwać minimum 3 miesięce.

Leki lekami, bez nich ani rusz.
Trzeba sie tez ratowac gimnastyka. Ograniczyc jedzenie do minimum i cwiczyc.
Oczywiscie z tym ograniczeniem trzeba uwazac np. jesli sie jest kobieta karmiaca.
Ja swiecie wierze w wysilek fizyczny do bolu. Warto zaczac chodzic do pracy zamiast jezdzic, o ile to mozliwe.
Rowerek domowy, aerobik, przysiady, pompki, bieg w miejscu wszystko co sie da i ile sil starczy.
Gimnastyka to zalecenie na cale zycie (wiem jak ciezko)
Szukac lekarzy, ktorzy dokladnie zdiagnozuja przyczyne.
Pozdrawiam serdecznie
JL
napisał/a: thirdeye1981 2009-03-31 21:01
Pewien lekarz zapisal na obnizenie cholesterolu i trojglicerydow mojej mamie 'swietny lek'. Po 1szym miesiacu trojglicerydy podwyzszyly sie dwokrotnie. Jak sie pozniej okazalo lek ten wplywal negatywnie na prace watroby a co za tym idzie, spalanie tluszczy. Zawsze warto jest upewnic sie czy lek ktory zapisuje Wam lekarz jest obojetny dla watroby (o ile to w dzisiejszych czasach mozliwe). Pozdrawiam
napisał/a: jlomow 2009-03-31 23:37
No tak, ale jak ten lek sie nazywal?? Bylo by dobrze sie tego dowiedzic.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-04-01 07:35
Ale takie rzeczy na pewno są na ulotkach, to wymóg rejestracyjny, chyba każdy wie, że przed braniem leku należy przeczytać ulotkę.
Zasada: ufaj (lekarzom) ale sprawdzaj.
napisał/a: 197904111 2009-05-11 11:48
Witam ponownie
Preprat stosowałam - nie wiem, czy warobę oczyścił, czy nie, ale właśnie doszłam do siebie po ostrym zapaleniu trzustki i 10-dniowym pobycie w szpitalu. Teraz TRG trochę spadły, ale to chyba normalne o ścisłej dietce.
Pozdrawiam i innym życzę więcej szczęścia
napisał/a: nso 2009-08-19 08:22
Bardzo prosze o interpretacje badania usg jamy brzusznej mojej 10-cio letniej corki
waga 40kg
wzrost 137
Wyniki badania
Watroba jednorodna, normoechogeniczna nieznacznie powiekszona-plat prawy w l. srodkowoobojczykowej ok. 127mm.Pecherzyk zolciowy, drogi zolciowe wewnatrzwatrobowe, trzustka, sledziona prawidlowe.Przestrzen paraaortalna i parakawalna prawidlowe.Polozenie,wielkosc NP93x30mm, NL 89mmx34mm, ksztalt i echostruktura nerek prawidlowe.Ukm-y nieposzerzone.Pecherz moczowy miernie wypelniony