Powiększona śledziona, silne bóle brzucha

napisał/a: milenka3108 2013-04-04 19:20
Witam. Mam 19 lat i od 3 tygodni mam silne bóle brzucha. Na początku bolał mnie dół brzucha, później zaś ból przesuwał się również ku górze. Miałam robione USG 2 razy. Pierwszy raz z jakieś 1,5-2 tygodni i wyszło mi że mam śledzionę powiększono do 130mm, dziś zaś powiększenie śledziony wynosi 135mm. Miałam do tego robione badanie z krwi i wyszło że mam duży spadek potasu. Bardzo proszę o pilno odpowiedź. Od czego może boleć mnie brzuch i od czego ta powiększona śledziona. Dodam że ból mi się coraz bardziej nasila.
Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
napisał/a: Ell 2013-04-04 19:35
z takim czyms do pedz do lekarza, bo my tutaj nie damy diagnozy. Jedynie mozemy zgadywac. Ale skoro powieksza Ci sie organ w ciagu tak krotkim czasie, na dodatek zle wyniki, silne bole,to dziewczyno pedz do lekarza!
Jak Ci sie trafia silne bole to nawet ja bym szla na SOR.
napisał/a: milenka3108 2013-04-04 20:09
Byłam u lekarza. Daje mi leki w ciemno, w tym momencie biorę kilka leków na jelita.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-04-04 20:23
Niski poziom potasu może wynikać z zaburzenia w gospodarce hormonalnej a mianowicie poziom Aldosteronu.
Warto zapytać lekarza odnośnie tego badania na poziom Alodsteronu - jeżeli będzie wysoki to należy szukać przyczyny w gospodarce hormonalnej.
Ból brzucha występuje często przy hipokaliemii.
Jaki masz aktualny poziom potasu?

Pozdrawiam