powiększona jedna strona warg sromowych dużych

napisał/a: malapkasia 2011-10-02 11:31
i co z tym zrobić? dodam, że troszkę piecze....
od wielu lat mam upławy, więc często nosze wkładki, wczoraj niestety.. nie bardzo miałam czasu na chodzenie do wc:/ i czy to możliwe, że mi się tyłek odparzył i tak to wygląda ?
pomysły co teraz zrobić? zostawić i podmywać się lactovaginalem ? czy coś dodatkowo :>
dodam, że nie ma żadnych krostek itd...
od dziś przez kilka dni na pewno nie założę wkładki... chociaż będzie ciężko...
napisał/a: millo1 2011-10-06 12:49
malapkasia, i jak - przeszło? na przyszłość może to po prostu uczulenie lub lekki stan zapalny - przemywaj naparami ziołowymi, wietrz te okolice i jak nie minie po dniu/dwóch wtedy do lekarza.

a co do upławów - Twój lekarz stwierdził, że jest to prawidłowa wydzielina? bo jeśli Ci przeszkadzają i na dodatek odczuwasz czasem pieczenie to moze to infekcja? warto zrobić biocenozę pochwy? miałaś kiedykolwiek robioną? pH badane? bo jeśli to uplawy chorobowe, to naprawdę jest szansa żeby to wyleczyć :) stosujesz jakieś środki stricte do ochrony miejsc intymnych: probiotyki dla kobiet (lacibios femina itp), żele (baifem itp), chusteczki z kwasem mlekowym (ziaja, lactacyd itp)?
napisał/a: malapkasia 2011-10-06 22:00
upławy mam już od wielu lat... miałam nadżerkę została "zlikwidowana" i była robiona cytologia, na której wyszło, ze ok, czyli taki mój urok ;]
ponieważ przy przeziębieniu pokazuje mi się grzybek wiec podmywam sie często lactovaginalem:]
nie wiem czy przeszło, musze zobaczyć, nie piecze, ale jakoś teraz miałam inne rzeczy na głowie :/
a biocenozy nie mialam, ph też, a wyniki zrobię po nd...
napisał/a: malapkasia 2011-10-13 17:33
w ciagu ostatnich dni pojawily sie brązowe uplawy... wieksze swedzenie i pieczenie...
doczytalam gdzies ze sa bez recepty w aptece globulki dopochwowe z propylisem i kwasem hialuronowym... za 10 sztuk zaplacilam jakies 15,- dokupilam jeszcze wit b6 bo zauwazylam ze mam popękaną skórę w tej okolicy i tak łykam i aplikuje i musze stwierdzic ze pomaga... w dodatku te globulki wystarczaja na 2 infekcje.. wiec luzik :P jestem po aplikacjach a prawie nie odczuwam juz swedzenia i pieczenia ;) i wydaje mi sie ze uplawy tez wracaja do normalnosci ;)