powiększona fałdka skóry przy odbycie

napisał/a: martynka2013 2013-02-06 15:36
Witam
Mam 22 lata, jakiś tydzień temu pojawiłam mi się przy odbycie jakby powiekszona fałdka skóry, co jakiś czas w ciągu dnia odczuwam swędzenie jakby w środku, ale jest lekkie, nie mam innych objawów, nie odczuwam bólu, ani nic nie krwawi, czy mogą być to hemoroidy? nie wygląda to na żyłę, bo jest miękkie, wiec mam wątpliwosci.. Jednak miałam problemy z zaparciami jakiś czas temu. Okłady z rumianku łagodzą swędzenie, zakupiłam dziś maść z kory dębu i czopki hemorectal, czy powinno to pomóc????????
Pamiętam, że kiedyś juz miałam taką fałdkę, ale znikło po kilku dniach, teraz utrzymuje sie ponad tydzień. Na nic nie choruję i nie przyjmuje leków.

Proszę o pomoc
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-06 15:52
Witam.
Prawdopodobnie to są hemoroidy zewnętrzne spowodowane zaparciami. Powinno pomóc. Ewentualnie mogło dojśc do wytworzenia w tej okolicy stanu zapalnego i będzie to wymagało antybiotyków w maści do leczenia miejscowego. Pozdrawiam
napisał/a: martynka2013 2013-02-08 10:09
Dziękuje za odpowiedz. Czy jeśli po 2 dniach stosowania wspomnianych leków jest juz ok, tzn fałdka sie wchłoneła, a swędzenia juz nie ma, to nadał powinnam brać te czopki? jak długo trzeba je brać? czy nie brać już?
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-08 17:59
Myślę, że jeszcze 2-3 dni dobrze jest pobrać ponieważ nagłe przerwanie leczenia może spowodować nawrót choroby, która potem będzie się trudniej leczyć.