powiększające się węzły chłonne

napisał/a: Lunatik8 2012-01-12 21:00
Siostra od dwóch dni ma powiększony węzeł chłonny po lewej stronie szyi który w trakcie jedzenia powiększa się jeszcze kikukrotnie.
Pod językiem czuje jak to opisuje jakąś "żyłę" albo ranę i zaczyna czuć lekki ból w uchu. Dochodzą do tego problemy z przełykaniem (choć już mniejsze).
Lekarz jak przyznał nie potrafił zdiagnozować, przepisał tylko środki przeciwzapalne i jakąś płukankę do ust i kazał się zgłosić po tygodniu.
Wie ktoś co to może być?
napisał/a: macios42 2014-06-21 13:29
Witam, widzę, że post był umieszczony już kilka lat temu, ale jestem w zasadzie w identycznej sytuacji, jak wyżej opisana i nie wiem co to może być. Bardzo bym prosiła o jakąś odpowiedź jak zakończyła się ta sprawa.
Mam również prośbę do innych, którzy mogą wiedzieć coś na temat powiększających się węzłów chłonnych na szyi w ten sam sposób jak wyżej opisywany.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: lea228 2014-07-06 22:59
Zrób morfologie pełną z crp. Zrób usg szyji. Idź do laryngologa. Zrób prywatnie.
Diagnostyka
napisał/a: Diagnostyka 2014-07-07 22:57
Węzły chłonne często mają obraz taki jak opisujesz, w momencie jakiegoś zapalenia w organizmie. Jeśli to jest węzeł chłonny szyjny czy też żuchwowy, przede wszystkim udałbym się do stomatologa, aby wykluczyć jakiekolwiek przyczyny ze strony zębów. Jeżeli chcesz się uspokoić, że to nie jest jakaś poważna choroba hematologiczna, warto wykonać morfologię z rozmazem manualnym, proteinogram (elektroforeza) oraz CRP.
napisał/a: Ramadik001 2014-07-09 13:43
Zapytam tak bez złośliwości, co da morfologia z rozmazem ręcznym i crp w przypadku problemów z węzłami chłonnymi a nawet dajmy na to z ich rozrostowym procesem nowotworowym?
napisał/a: Ell 2014-07-09 19:09
Ramadik001 napisal(a):Zapytam tak bez złośliwości, co da morfologia z rozmazem ręcznym i crp w przypadku problemów z węzłami chłonnymi a nawet dajmy na to z ich rozrostowym procesem nowotworowym?

czesto nic. Jedynie wyciecie wezla da jednoznaczna odpowiedz.
napisał/a: Ramadik001 2014-07-09 20:51
Wiem wiem Ell :) dlatego pytałem.
napisał/a: kisielkis 2016-06-11 00:22
Witam, Mam podobny problem. Jaka była diagnoza w Państwa przypadku?