powieki po przedłużaniu rzęs

napisał/a: gosiaczek9911 2014-06-02 14:21
witajcie.
od niemal roku stosuję na rzęsach zabieg ich przedłużania. nigdy nic się nie działo, ale po ostatnim razie oczy zaczęły mnie swędzieć i zaczęły mi wypadać rzęsy. jak drapię to górne powieki są czerwone i spuchnięte i jakby łuszczy się na nich naskórek.
pytałam mojej pani od rzęs czy zmieniała produkty, którymi wykonywała zabieg, jednak ona twierdzi, że wszystko było jak zwykle.
czy są na to jakieś leki? czy można to jakoś zatrzymać?
napisał/a: piotrosiama 2014-06-02 20:50
Stawiam na alergię na użyte środki. W aptece jest dostępny krem z hydrocortizonum., tylko nie za długo go stosuj najwyżej 3-5 dni.
napisał/a: gosiaczek9911 2014-06-09 13:49
Dziękuję za odp. moja Pani od rzęs powiedziała, że od jakiejkolwiek maści wypadną mi wszystkie rzęsy... trochę się boję i chodze z opuchniętymi powiekami i czerwonymi oczami jak królik :/
a może tę alergię można jakimiś proszkami potraktować?
napisał/a: Konstans 2014-06-09 14:53
gosiaczek991 napisal(a):Dziękuję za odp. moja Pani od rzęs powiedziała, że od jakiejkolwiek maści wypadną mi wszystkie rzęsy... trochę się boję i chodze z opuchniętymi powiekami i czerwonymi oczami jak królik :/
a może tę alergię można jakimiś proszkami potraktować?


Wiesz, może to tez być alergia na pyłki. Nie wiem czy wiesz ale teraz silnie pylą trawy i drzewa (w mojej rodzinie jest kilka takich osób, ktore mają z tym problemy. Oczy są jednym z problemów). A może to też być jakaś reakcja wiązana/krzyżowa, np. coś jesz, co wzmaga alergię/świąd oczu. Albo rzeczywiście coś się zmieniło w składzie środków, które używała twoja kosmetyczka. Ona nawet nie musi o tym wiedzieć.

To,że wcześniej nie miałaś problemów alergicznych, nie znaczy, ze nie mogą rozwinąć się teraz (coś musiało je wywołać). Ale to tylko gdybanie, nie życzę Ci tego oczywiście.

Na Twoim miejscu bym zrezygnowała na jakiś czas ze sztucznych rzęs.Jeśli ten problem nie maleje a wręcz przeciwnie - narasta, to nie można go lekceważyć (nawet kosztem urody. Teraz jednak względnej, zważywszy jak się męczysz i jakie jest stan Twoich oczu). Pod koniec sierpnia pylenie maleje. Zresztą latem wysoka temperatura też nie jest korzystna dla klejów wszelkiego typu.

Ja w aptece kupiłam sobie krople z kwasem hialuronowym (naturalne fizjologiczne), które pozytywnie wpływają na suchość oka, zaczerwienienia, podrażnienia. Może ewentualnie ich spróbuj? Mi pomogły.

Pozdrawiam :)
napisał/a: gosiaczek9911 2014-07-06 23:44
Dzięki, z pewnością spróbuję kropli :)