Poważny problem z przerostem dziąseł

napisał/a: luko20 2014-10-26 02:39
Witam, otóż jak napisałem w temacie moje dziąsła są przerośnięte. Ma to prawdopodobnie związek z tym że za młodu chorowałem na epilepsje i brałem leki które podobno powodują te przerosty. Od ponad 10 lat jednak ich już nie przyjmuje no ale problem z dziąsłami pozostaje. Jest to dla mnie o tyle problematyczne że planuje skorygować dość dużą wadę zgryzu jednak żaden ortodonta nie założy aparatu przy obecnym stanie dziąseł.
Dodam że mieszkam obecnie za granicą, próbowałem tutaj w Anglii konsultować i w obu przypadkach poradzili mi jakąś kuracje / zabieg gdzie to kosztowało w granicach 100-150F na szczękę i niby miało by to pomóc ale ostatecznie sie nie zdecydowałem bo nie byłem przekonany do końca.
Będąc u dentysty w PL dostałem tylko zalecenia żeby płukać szałwią + przyjmować witaminę C. Przyznam że dawało to skutek, wykonując to przez 2-3tyg dosc systematycznie, przy nastepnej wizycie dentystka widziała różnicę, chociaż nie był to koniec.
Ale tutaj jest problem gdyż to płukanie nie rozwiązuje całkowicie sprawy, to obniża częściowo tą opuchlizne jednak to po jakimś czasie wraca a zakładając aparat dziąsła muszą być zdrowe.
Infekcja w postaci zapalenia dziąseł pojawia mi się co jakis czas, jeszcze pare miesięcy temu miałem najgorszy przypadek gdzie miałem lewą stronę dość wyraźnie spuchniętą i bardzo źle sie czułem, gorzej niż przy przeziębieniu, ale przeszło po paru dniach.
CZytałem o możliwości wycięcia tych przerostów ale ponoć może to powrócić oraz zabieg laserowy niby skuteczniejszy.
Czy może ktoś coś poradzić?