Powazny problem z kolanem

napisał/a: agrabowska1995 2016-08-16 20:20
Witam .
Nazywam sie Agnieszka . Pisze z problem ktorh dotyczy mojej mamy .
Moja mam ma III-IV stopien uszkodzenia łąkotki i straszne zwyrodnienie kolana
Byla juz u wszystkim mozliwych ortopedow w naszym rejonie i nikt nie jest w stanie jej pomoc kazdy rozklada rece.
Pochodzimh z malej miejscowosci na mazurach .
mama jest po artroskopi po ktorej mialo byc niby lepiej a jest gorzej ! Bez jej wiedzy lekarz hmm o ile mozna tak go nazwac wstrzyknal blokade w kolano mówiąc ze to zastrzyk przeciwbolowy !!
Proszę o jakas pomoc rade cokolwiek.. Nie moge patrzec na jej cierpienie ... A niestety pracować musi.
Mama miala rezonans posiadam te dokumenty moge wyslac w razie potrzeby i inne dokumenty...
PROSZE bo juz sama nie wiem jak mam jej pomoc.. A lekarze coz... Kasa jest i 5 minut wizyty na ktorej i tak nic nie powiedza....
..
napisał/a: ecli 2016-08-16 21:44
Szkoda że nie przepisałaś wyniku badania rezonansem, jeśli doszło do tak dużych zmian zwyrodnieniowych to dziwne że lekarze nic nie mówią o endoprotezie kolana bo przy zwyrodnieniu to innego ratunku nie ma aby uporać się z bólem. Najlepiej poszukać dobrego lekarza w swojej okolic może ktoś takiego poleci.
napisał/a: agrabowska1995 2016-08-20 23:25
Opis BADANIA

Cechy uszkodzenia chrzastki stawowej w przedziale bocznym okrywające kłykieć kości udowej i piszczelowej z odsłonięciem warstwy podchrzęstnej i podkorowym odczynem degeneracyjnym , obrzękowym i najpewniej sklerotycznym, najpewniej też martwicznym??? widocznym jaki obszary niskosygnałowe w T1 o podwyższonym sygnale w STIR ( do 13x20mm)
Łąkotka boczna wysunięta w odrebie trzonu w bok , z obecnymi zmianami degeneracyjnymi w odrębie jej rogu przedniego i tylnego , wyrażone podwyższeniem sygnału w PD FAT SAT, MERGE .

Nie stwierdzono uszkodzenia lakotki przyśrodkowej ani chondropatii powierzchni stawowych przedziału przyśrodkowego .
Zaostrzenie krawędzi przyśrodkowej i bocznej kłykci kości udowej- cechy gonartrozy
Wysięk wewnętrznostawowy , płyn na poziomie i i powyżej rzepki tworzy warstwę do 10mm, układając się głownie w części bocznej

Chondropatia chrząstki stawowej rzepkowej na poziomie stawu udowo-rzepkowego, przeważająca od strony przyśrodkowej lokalnie z odsłonięciem warstwy podchrzęstnej .
ACL, PCL bez ewidentnych zmian .
MCL, LCL pasmo biodrowo-piszczelowe bez zmian urazowych

Przesyłam opis Badania.
Tak szukać a znaleść naprawde godnego lekrza któremu zależy na ludzkim zdrowiu i ma chęci do pomocy to już rzadkość w tych czasach..
Liczy sie kasa .. 200 zl 5 minut wizyty i NIESTETY NIE WIEM JAK PANI POMÓC dowidzenia cześc pa !
A bezsilność mnie przytłacza,,, To jest MATKA i chce sie dla niej jak najlepiej ..

Może ktoś ma namiary na lekrza w swojej okolicy Warszawa Gdańsk Gdynia? ja dojade zawioze mama byle ktoś pomogł !

Dziękuje na wszelkie odpwiedzi