Potworny ból pięty przy chodzeniu

napisał/a: kapral_łódź 2008-01-31 20:19
Witam !!

Mam takie pytanie.Mniej więcej od poniedziałku odczuwam ból w pięcie prawej nogi podczas chodzenia jest on bardzo dotkliwy gdyż po kilkunastu krokach muszę się zatrzymać.Ból przypomina naciskaniem palcem miejsca gdzie jest siniak(określiłbym to jako "tępy ból")Boli mnie wewnętrzna strona pięty (w tym wgłębieniu).Dodatkowo po przejściu jakiegoś odcinka i zatrzymaniu się momentalnie w nogdze na odcinku od pięty do kolana szczególnie z tyłu nogi odczuwam mrowienie i potworny ból ścięgien oraz mam wrażenie jakby temperatura nogi miała ze 100 stopni.Ból ustaje po 15-20 minutach odpoczynku jednak nie ustaje na 100% lecz cały czas "czuję go w nodze".Nadmieniam że nie doznałem urazu , nie upadłem , nie skakałem na piętach po prostu obudziłem się z tym bólem.Poproszę Was o radę bo wizytę u ortopedy wyznaczono mi na maj......dziękuje pozdrawiam.
napisał/a: sandra studentka 2008-02-06 22:23
witam.moze być wiele przyczyn tego bólu...jeszcze zapytam o wiek bo inaczej ocenia sie to u dzieci a inaczej u dorosłych...istnieje coś takiego jak "zespół bolesnej stopy" mogłes takze naciągnąc któryś mięsień.niekoniecznie musi byc to stopa.przyczepy tych mięśni zaczynają się o "łydki" mógł byc to np.mięsień bruchaty łydki.poleciłabym udać sie do specjalisty w celu wykonania USG. u dzieci może byc to na tle wad postawy..proponuję znależc innego ortopede poniewaz to za pózny termin.pozdrawiam