Potworne zmęczenie,brak sił,derealizacje.

napisał/a: Tomasz2145 2015-03-06 16:15
Dzień dobry.Od przeszło paru lat męczy mnie nadmierna senność za dnia i zmęczenie z,którymi nie daje już sobie kompletnie rady:(Jak do tej pory miałem robiony szerg badań,które nic nie wykazały a moje samopoczucie z miesiąca na miesiąc jest coraz gorsze dlatego postanowiłem zaczerpnąć rady tutaj.Często miewam napady potwornego zmęczenia za dnia podczas,których muszę się położyć(nie mogę wtedy zasnąć,chociaż wielokrotnie próbowałem)i lerzę tak czasem przez parę godzin będąc w stanie jakby półsnu a czasem po prostu leżę z zamkniętymi oczyma i nie mogę dosłownie zebrać się żeby wstać.Często popadam w stan stan totalnego odmużdzenia,no nie wiem nawet jak to określić.Niby wszystko do mnie dociera ale ,gdy próbuje wstać z łóżka miewam zawroty głowy i nasila się wtedy u mnie ta tzw.derealizacja.Problem trwa od paru lat .Pomyślałem więc ,że wezmę się za jakiś sport,zmienie dietę i może to poprawi moje samopoczucie ale to też nic nie dało..Miałem robioną morfologię z zaznaczeniem:tarczycy, żelaza,prób wątrobowych,badania na Helicobacter i lit z czego tylko wynik litu wyszedł poniżej normy >0,1.Miałem robione również EEG,EKG,USG i również nic nie wyszło.To zmęczenie praktycznie wyklucza mnie z normalnego życia,bo często chodzę półprzytomny,"odpływam" w czasie rozmów z innymi i do tego męczy mnie to poczucie odrealnienia.Kiedyś tak nie było.Mam mnóstwo spraw które chce pozałatwiać,ale jestem na tyle zmęczony,że nie mogę się zebrać właściwie do czegokolwiek ...Ja osobiście rozważam parę żeczy,które mogły mieć wpływ na to co się ze mną teraz dzieje.
Kiedyś będąc nad morzem ze znajomymi poszliśmy na plażę ,wypiliśmy parę piw na słońcu i nagle zrobiło mi się ciemno przed oczyma,zrobiło mi się zimno,robiło mi się niedobrze i miałem mroczki przed oczyma.Moi znajami coś mówili a ja byłem tak jakby poza rozmową i chyba wtedy pierwszy raz w życiu dostałem napadów derealizcaji.Chyba ktoś wtedy to zauważył i chciał żabyśmy poszli na pogotowie ale ja odmówiłem ,Czego traz bardzo żałuję ..To wszystko przeszło tego samego dnia,ale pojawiało się cyklicznie aż w końcu derealizacja zaczęła pojawiać się codziennie.
Kiedyś stwierdzono u mnie depresję i dawano mi leki ,które nie dość,że mi kompletnie nie pomagały to chyba po raz pierwszy pojawiły się u mnie napady senności i z czasem ta się coraz bardziej nasilała.Boję się ,że może to te leki coś mi uszkodziły w głowie i stąd te problemy i i też przez to co zrobiły ze mną te leki nie chcę i będę bronił się do końca życia przed psychiatrami ..Wiem,że tego typu stany mogą świadczyć o wielu chorobach,ale chciałbym się dowiedzieć,gdzie jeszcze powinienem się udać i jakie badania wykonać .Dziękuję.
napisał/a: Konstans 2015-03-06 17:07
Hej Tomku,
a jak u Ciebie z normalną codzienną pracą umysłową? koncentracją?
pracujesz?
masz dużo wolnego czasu, zeby rozmyslac nad swoim stanem?
masz jakieś motywatory, które zmuszają Cię do codziennego działania, wysiłku?
Pozdrawiam :)
napisał/a: Acro_Kasia 2015-05-28 21:22
Witaj Tomasz2145,
Czy oprócz tego zaobserwowałeś u siebie inne objawy, np. przytyłeś albo schudłeś? Czy twój wygląd się zmienił ( np. dłonie, stopy, twarz, owłosienie).
Czy w związku z tym zmęczeniem miałeś oznaczony kortyzol?
napisał/a: marca80 2015-07-09 12:22
Może to ma związek z nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy ?
napisał/a: ania_w1 2015-08-03 15:45
Długi czas borykałam się z przemęczeniem, nie mogłam wyżyć, cały czas byłam senna, zmęczona a z aktywnej części dnia miałam zaledwie parę godzin... Postanowiłam coś z tym zaradzić. Wtedy z pomocą przyszła mi Avita i jej suplement diety o nazwie Stim Q. Okazało się, że można sobie z przewlekłym zmęczeniem poradzić w bardzo prosty sposób. Wystarczyła tabletka dziennie i wszystko wróciło do normy. Polecam też innym ten suplement.
napisał/a: eliza781 2015-08-30 19:55
zakwaszenie organizmu?