potworne zaparcie , jelito nadwrazliwe

napisał/a: dstasiu 2013-12-08 20:47
Witam. Mam 34 lata
Z jelitem nadwrazliwym borykam się juz od małego. mam nerwicę wiec nie dziwi jelito. Mam ogromne problemy z zaparciami. Raz idzielepiej raz gorzej. Ogólnie załatwiam się tak raz na 3-4 dni. Makabra. Jak juz długo nie idzie pije jakies wiórki z babki.
4 lata temu miałem kolonoskopie która nic nie wykazała a diagnoza brzmiała jelito nadwrazliwe z hemoroidami.
Moje objawy to burczenie, odbijanie, zaparcia, czasami ból ledzwi, czasami stolce wąskie ale to ponoć przez hemoroidy.
Ostatnio nie mogłem się załatwić i wypiłem 2 saszetki tych wiórków . zapchały mnie strasznie było jeszcze gorzej. Czułem że musze się załatwić parło na brzuch ale niestety jakparłem stolec był tak twardy ze nie chciał wyjsc. zacząłem pomagać sobie palcem ale nic nie dało. Ogromnie parłem i po wstaniu z kibelka przerazile się ponieważ było mnóstwo krwi jasnej. Przestraszyłem się . czy mozliwe ze coś jest nie tak , czy to pekła hemoroida przy parciu i pomaganiu palcem. Kolonoskopie miałem 4 lata temu nic nie wykazała.
Wziąłem 2 tabletki przeczyszczające zaczęło mnie skręcać i poszło.
Co brac zeby wyregulować wypróznienia. i czy przez 4 lata mogło coś sie zrobić czy to hemoroida.?
dzieki za pomoc
napisał/a: luk52 2013-12-09 00:40
Witam
Może powinieneś dodać do swojej diety produktu bogate w błonnik? Dzienne zapotrzebowanie to 20-40g. Ja jem do kolacji 7 orzechów włoskich i jakoś godzinę po kolacji łyżkę Jelitonu i mam uregulowane wypróżnienia. Do nerwicy możesz brać jakiś magnez mogę polecić Tri-mag B6 Olimpa. Jeszcze jakieś herbaty ziołowe bądź tabletki na uspokojenie. To tyle z mojej strony. Nie jestem lekarzem to tylko info z mojego punktu widzenia.
Pozdrawiam